Kovid-19'ta kötü haber geldi - Virüs artık maskeyi bile atladı ürküten gelişmeyi bilim insanları açıkladı

Kovid-19'ta kötü haber geldi - Virüs artık maskeyi bile atladı ürküten gelişmeyi bilim insanları açıkladı

Koronavirüsle ilgili kötü bir haber yayınlandı. Haber okuyanlarda şaşkınlık yaratırken bilim insanlarından kritik bir uyarı var

Koronavirüsten korunmak için kişisel hijyenimize dikkat etmemiz gerekiyor. Maske kullanmak gerekiyor kimisi ise eldiven takıyor

Ancak son gelen haber endişe yarattı. Yine de habere aldanmayıp maske takmaya dikkat ediniz Lütfen hem kendi kişisel sağlığınız hem çevreniz için ihmal etmeyin

Unutmayın sağlık her şeyden önemlidir

Doğru maske takmaya dikkat edin ve aynı zamanda lütfen güvenilir maskelerden kullanın zira koronavirüs maskeyi bile atlamayı başarmış

Haberin özet halini şimdi sizlerle paylaşıyoruz: ayrıntılar şu şekilde

Bilim insanları, korona virüs ile ilgili ürküten haberi duyurdu. Buna göre, Amerika'da görülen bir korona virüs tipinin el yıkama ve maskeyi atlattığı kaydedildi.

Korona virüs ile ilgili çok kötü bir haber, kamuoyuna duyuruldu. 

ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre Kovid-19’un yeni mutasyonu daha bulaşıcı görünüyor ve uzmanlar bunun virüsün maske ve diğer sosyal mesafe önlemlerini alt etmeye yönelik cevabı olabileceğini belirtiyor. 

New York Post'un haberine göre bilim insanları Çarşamba yayımlanan makalede ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde görülen ikinci dalga vakalarının yüzde 99,9'unu oluşturan virüsün yeni bir türünü tespit etti. 

Hakem tarafından gözden geçirilmemiş makale, vücudunda D614G mutasyonu olarak bilinen virüs türünü barındıran kişilerin daha fazla virüs taşıyor olmasının virüsün daha bulaşıcı hale geldiğine işaret ettiğini öne sürüyor. 

Araştırmacılar virüsün bu türünün daha ölümcül olmasa da insanlar arasında yayılmaya daha iyi adapte olmuş gibi göründüğünü söylüyor. 

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nde virolog David Morens, bulguların virüsün daha bulaşıcı hale gelebileceğine ve bunun da "virüsü kontrol etme becerilerimize dair çıktıları olacağına" işaret ettiğini söyledi. 

Morens virüsün el yıkama ve sosyal mesafe gibi çabalara direnecek şekilde evrimleşmesinin mümkün olduğunu söyledi. Virolog şu ifadeleri ekledi:

Maske takmak, ellerimizi yıkamak gibi şeylerin hepsi bulaşıcılığa karşı engellerdir fakat virüs daha bulaşıcı hale geldikçe istatistiki açıdan bu bariyerleri aşma konusunda daha başarılı olur. 

Kaynak: İndependent Türkçe- New York Post

Yukarıdaki uyarımızda olduğu gibi maske takmaya özen gösterin ancak taktığınız maskelerin güvenilir olmasına özen gösterin

Mümkünse günlerce aynı maskeyi lütfen kullanmayın!

En Yeniler