Kredi çekmek isteyenler dikkat banka banka yeni faiz oranları açıklandı

Kredi çekmek isteyenler dikkat banka banka yeni faiz oranları açıklandı

Önceki ay Merkez Bankasından gelen faiz kararı sonrasında herkes gözlerini bankaların faiz oranlarına çevirdi. Acil ev, araç ya da ihtiyaç amacı ile kredi çekecek olanlar için tüm bankaların faiz oranlarını tek tek sıraladık.

Özellikle ihtiyaç kredisi en fazla tercih edilen krediler arasında. Kişiler herhangi bir ihtiyaçları dahilinde ihtiyaç kredisine başvurabiliyorlar. İhtiyaç kredisi için bankaların oranları değişiklik gösterirken en düşük ihtiyaç kredisi faizini şu anda QNB Finansbank uyguluyor. QNB Finansbank'ın İhtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,49 oranından başlıyor. 

İhtiyaç kredisine başvuracak olanlar...

QNB Finansbank'tan sonra ise Halkbank en uygun faiz uygulayan banka olarak görülüyor. Halkbank'ın İhtiyaç kredisi oranı yüzde 1,54 iken, Vakıfbank'ın faiz oranları 1,57'den, Ziraat Bankasının ise 1,58'den başlıyor. Oranlar diğer bankalarda genel olarak 1,60 ile 1,70'lerde değişiyor. 

En yüksek ihtiyaç kredisi ise Yapı Kredi ve Denizbank'ta. Yapı Kredi'de ihtiyaç kredisi oranı 1,89'den başlayıp 2,57'ye kadar çıkabiliyorken, aynı oran Denizbank'ta 2,23 olarak belirlenmiş durumda.

Taşıt Kredisi çekmek isteyenler...

Taşıt ihtiyacı olanlar ise en uygun krediyi İş Bankası ya da Halkbank'tan çekebilirler. Çünkü İş Bankasında Taşıt Kredisi oranları yüzde 1,50'den yüzde 1,60'a kadar çıkabiliyorken, Halkbank'ta aynı oran 1,54 olarak belirlenmiş durumda.

Taşıt Kredisi için Ziraat Bankası ve Vakıfbank da yüzdelik oranlarını yüzde 1,55 olarak belirlediklerini açıkladılar. Diğer yandan Akbank'ta da aynı oran 1,56 ile 1,66 arasında değişiyor. 

TEB ve Garanti BBVA ise en yüksek Taşıt Kredisi veren bankalardan. Garanti BBVA'da Taşıt Kredisi faizleri yüzde 1,80'den başlarken aynı oran TEB'de 1,95'ten başlamakta.

Konut Kredisi almayı düşünenler...

Ev sahibi olmak isteyenler için bankalar çok daha az kredi uyguluyor. Buna göre ise özellikle kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank birbiri ile yarışıyor. 

Taşıt kredisi için en uygun faizi uygulayan iki banka yüzde 1,32'lik oranla Vakıfbank ve Ziraat Bankası. Aynı oran Halkbank'ta yüzde 1,38. Akbank yüzde 1,41'den Konut Kredisi faizi uygularken, İş Bankası ise 1,45'ten konut kredisi faizlerini başlatıyor.