Kredi kartı kullananlarla ilgili resmi gazetede yayınlanan yeni düzenleme bundan böyle..

Kredi kartı kullananlarla ilgili resmi gazetede yayınlanan yeni düzenleme bundan böyle..

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını yakından ilgilendiren yeni düzenlemeyle ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! Herkesi ilgilendiren yeni düzenlemeden tüm detaylar

Koronavirüs pandemisi sürecinde kredi kartı kullanımı artınca yeni bir düzenleme yapıldı. Düzenlemeden hala haberi olmayan vatandaşlar var.

Peki kredi kartı düzenlemesinde detaylar neyi içeriyor? İşte herkesin bilmesi gereken o detaylar

Yaklaşık 1 ay önce Banka ve kredi kartı yönetmeliğinde değişiklik öngören yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Buna göre Gelirini beyan edemeyenlerin eğer bankada mevduat ya da altın hesabı varsa kredi kartı limiti bu sayede yükseltilebilecek.

Eski uygulamada gelirini kanıtlayamayan herhangi bir yerden maaşı olmayan vatandaş bu işlemi yapamıyordu.

Artık bankada olan paranız üzerinden limitinizi değiştirmeniz mümkün.. 

İlk kez kart alacaklarla ilgili ise yeni bir düzenleme yapıldı. Buna göre İlk defa kredi kartı sahibi olacak vatandaşın tüm kart çıkaran kuruluşlardan temin ettiği kredi kartları için tanınacak toplam kredi kartı limiti, ilk yıl için, ilgilinin aylık ortalama net gelirinin iki katını, ikinci ve sonraki yıllar için ise dört katını aşması mümkün olmayacak yani limit artırılmayacak..

Öte yandan yeni uygulamaya göre ilk kez kredi kartı sahibi olacak vatandaşın aylık veya yıllık ortalama gelir düzeyi tespit edilemezse kart çıkaran kuruluşlardan edinilecek toplam kredi kartı limiti kurulun belirlediği tutarı geçemeyecek.

İlgili Haberler