Kredi, kredi kartı ve nakit avans borcu olan herkes için duyuru! Borçtan kurtulma fırsatı

Kredi, kredi kartı ve nakit avans borcu olan herkes için duyuru! Borçtan kurtulma fırsatı

Kredi borcu olan, kredi kartına büyük borç açan, nakit avans çekip bir türlü kapatamayanlar için borçlardan kurtulma şansı! Borçlarınızı sıfırlamak için büyük bir fırsat geldi. Tüm borç türlerini kapsayan açıklama...

Kredi kartları, artan ev ve araba fiyatları, masraflar, enflasyon, pandemi, ihtiyaçlar derken vatandaşın büyük bir kısmı borç altına girdi. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi'nin daha yeni yaptığı bir anketin sonucuna göre ise Türkiye'deki vatandaşların yüzde otuz altısı borçlu konumda. Bu noktada kredi, kredi kartı ya da nakit avans gibi borçları olanları ilgilendiren bir yazı yayınlandı.

Posta gazetesinden Özlem Denizmen'in hazırladığı listeye göre borçtan kurtulmak için ciddi bir çalışma gerekiyor. Bu noktada vatandaşların ilk olarak gerçekten elini taşın altına koyması lazım. 

Borçlarınızı görün

İlk adımda borçların ne kadar olduğu hesaplanmalı. Hatta sadece bankalara borcunuz varsa bankalardaki danışmanlar ile konuşarak bu borçları tek çatı altında toplayabilirsiniz bile. Ancak mantıklı olup olmadığını da mutlaka danışın.

İkinci olarak da gelir ve gider tablosu için gelirinizi hesaplayın. Bunun sonucunda borcunuzu ödemek için zorlanacağınızı fark ettiyseniz artık bir şeylerden kısmak gerektiğini kendinize hatırlatın.

Kredi kartını uzak tutun

Her alanda tasarrufa gidin ve kötü alışkanlıklarınızı sonlandırın. Mesela kredi kartınızı artık çantanıza ya da cüzdanınıza almayın. İnternet adreslerindeki yemek ya da alışveriş sistemlerindeki kredi kartı bilgilerinizi silin. Kredi kartınıza ulaşılabilirliğinizi sınırladığınızda üstüne borç yapmayacaksınız. Çünkü bazı alışkanlıklar kolay değişmez ve sürekli bir borç batağı içine girilir.

İş ve tasarruf

Bunun yanında evde de tasarrufa gidin. Biraz tasarruf eden bir yaşam tarzıyla birlikte faturaları düşürmeye çalışın. Evde çalışmayan biri varsa mutlaka ona göre bir iş bulmaya çalışın. Ayrıca iş beğenmemezlik yapmayın. Devir acımasız olabiliyor ancak kurtulanlar sadece çabalayanlar olacaktır. 

Aynı şeyleri yaşamamak için...

Kredi çekmeden önce de kendinize neden bunu yapmanız gerektiğini sorun. Borçlanmanız gerekiyorsa değerlenen şeyler için borçlanın. Aksi halde sürekli aynı döngüyü yaşarsınız.

 

İlgili Haberler