Kriz büyüyor. Bülent Arınç her an istifasını açıklayabilir. Üzüntüsünü açıkladı..

Kriz büyüyor. Bülent Arınç her an istifasını açıklayabilir. Üzüntüsünü açıkladı..

Yaptığı açıklamalarla bir anda AKP'de gündemi sarsan Bülent Arınç'tan istifa sinyali geldi. Kırgın olduğunu açıklayan Arınç bombasını patlattı.

Selahattin Demirtaş hakkındaki açıklamaları nedeniyle MHP ve AKP içerisinden sert eleştiriler alan Bülent Arınç kendisine yönelik tepkilerin ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki sözlerini isim vermeden eleştirmesinin ardından Bülent  Arınç'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı" açıklamasında bulundu.

AKP içerisinden de çok ağır eleştiriler alan Bülent Arınç'ın YİK'ten istifa edebileceği iddiaları dolaşıyor.

Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini isteyen Bülent Arınç ayrıca Alaattin Çakıcı tarafından gönderilen mektup konusunda da Kemal Kılıçdaroğlu'na sahip çıkmış ve Meclis Başkanını göreve çağırmıştı.

Yaşanan son gelişmeler şunu gösteriyor ki Hukukta reform söylentileri gibi açıklamalar Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala gibi isimleri kapsamıyor.

Şimdilerde herkes merak ediyor Bülent Arınç tekrar konuşacak mı yoksa istifa mı edecek? Ya da susup sessiz mi kalacak...

Ankara kulisleri şu dakikalarda çok hareketli...