• BIST 92.240
  • Altın 212,035
  • Dolar 5,4821
  • Euro 6,1922
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 13 °C

Kso Başkanı Kütükcü, Konya Tarım Fuarı’nı Ziyaret Etti

Kso Başkanı Kütükcü, Konya Tarım Fuarı’nı Ziyaret Etti
Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, 15. kez kapılarını açan Konya Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri...

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, 15. kez kapılarını açan Konya Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nı ziyaret etti.

Stant açan firmaları tebrik eden Kütükcü, her yıl daha da büyüyen fuarın Türkiye'ye moral verdiğini söyledi. Kütükcü, ayrıca sanayi odası olarak fuarda, 6 ülkeden gelen firma temsilcileri ile 664 ikili iş görüşmesi organize ettiklerini bildirdi. 15 ülkeden 400 firmanın katıldığı ve 300 bin ziyaretçinin beklendiği fuara gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunun altını çizen Kütükcü, "Sektörde Türkiye'nin en büyük fuarı olan Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarımız Avrupa'nın da 4. büyük fuarı haline geldi. Sektörün kalbi artık burada atıyor. Başta bu başarının mimarı olan sanayicilerimiz olmak üzere, katkı veren herkese Konya sanayisi adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"İki günde 664 ikili iş görüşmesi"

Kütükcü, Konya Sanayi Odası olarak bu yıl da fuarda iki gün boyunca B2B (İkili İş Görüşmesi) düzenlediklerini belirterek, toplam 108 firma temsilcisinin 664 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiğini kaydetti. İkili iş görüşmelerini yoğun katılım ile gerçekleştirdiklerini aktaran Kütükcü, "Bu yılki B2B görüşmelerimize Fas, Cezayir, Tunus, Rusya, Moldova ve Gana olmak üzere 6 ülkeden yoğun bir katılım oldu. Şehrimize bu ülkelerden gelen firma temsilcileri, Konyalı sanayicilerimizle 664 ikili iş görüşmesi yaptı. Firmalarımız yaptıkları B2B görüşmeleriyle kendilerine yeni müşteriler, yeni pazarlar bularak, şehrimizin ve ülkemizin ihracatına katkılarını artırıyor" diye konuştu.

"Randevular online olarak alındı"

İki gün boyunca devam eden iş görüşmelerinin sistematik bir şekilde gerçekleştirildiği bilgisini de veren Kütükcü, "Yerli ve yabancı firmalarımız www.b2match.eu/b2konya-agri-2017 internet sitesi üzerinden kayıtlarını yaptırarak, ilgi alanlarına göre görüşmek istedikleri firmaları seçti. Oluşturulan görüşme takvimleri çerçevesinde her katılımcı randevulaştığı diğer katılımcılar ile görüşmesini yaptı" dedi.

Kso Başkanı Kütükcü, Konya Tarım Fuarı’nı Ziyaret Etti

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim