• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 1 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 5 °C

Küçükçekmece’de "Darbenin Ayak Sesleri" Konuşuldu

Küçükçekmece’de "Darbenin Ayak Sesleri" Konuşuldu
Küçükçekmece'de düzenlenen Darbenin Ayak Sesleri konulu söyleşide konuşan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof.

Küçükçekmece'de düzenlenen Darbenin Ayak Sesleri konulu söyleşide konuşan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, "FETÖ örgütü 40 yıllık bir hikayedir" dedi.

Küçükçekmece Belediyesinin düzenlediği Darbenin Ayak Sesleri konulu söyleşiye konuk olan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin öncesi ve sonrasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

"FETÖ örgütü 40 yıllık bir hikayedir "

Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde CNN Türk Haber Sunucusu Başak Şengül'ün sorularını yanıtlayan Yaşar Hacısalihoğlu, "15 Temmuz soğutulamaz, üstü örtülemez, başka bir amaç için kullanılamaz, buradan çıkan sonuçlar önemlidir ve bir devletin yaşayabileceği sıradan olaylardan biri değildir. Sıradan bir darbe de değildir. 40 yıllık bir hikayedir FETÖ örgütü. Türkiye içerisinde devletin en ince kılcal damarlarına nüfuz etmiş bir yapılanma olduğu gibi, yurt dışında da kendisine yer edinmiş bir yapıdan söz ediyoruz" diye konuştu.

"15 Temmuz'un ayak sesleridir bunlar"

FETÖ örgütünün amacının AK Parti iktidarının halkla giderek büyüyen bağıyla güçlenen yapısını ele geçirmek olduğunu vurgulayan Yaşar Hacısalihoğlu, darbenin ayak seslerini de şu sözlerle anlattı:

"Kırılma noktası olarak ortaya çıkan MİT krizi süreci en önemli noktadır. MİT müsteşarı ifadeye gitseydi, tutuklanacaktı. Öyle bir zamanlama ayarlamışlardı ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat gününe denk getirdiler. Ameliyat ertelendi, hemen meclis toplandı. MİT karargahında önlem alındı, bordo bereliler korudu, 15 Temmuz'un ayak sesleridir bunlar. Sonrasında bu süreç hızlanmaya başladı. Kılıçlar çekildi ve bunların konumlanışı çok açıktı. Bu hücre tipi çalışan bir örgüttür ve birkaç halkadan oluşur. İlk halkada deşifre olanların yerine gelenler, o örgütün hiçbir şekilde uzantısı olmadığı sanılanlardır. MİT krizinden sonra önce emniyet ve yargının içindeki unsurları tasfiye ettiler ve onların yerine atananlar 17-25'i yaptı. 17-25 Aralık'tan sonra emniyet ve yargıda çok önemli unsurları açığa çıktı, maskeleri düştü."

"15 Temmuz bilinciyle sandığa gitmeliyiz"

15 Temmuz bilinciyle sandığa gidilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Hacısalihoğlu, "15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı çok açık hedefti. Muhtemelen onu etkisizleştirip, halk sokağa dökülecek, büyük bir iç çatışma başlayacaktı. Parçalanma, kaos, yeni bir Suriye yaratılacaktı. Böyle durumlarda, Irak ve Suriye'deki olaylarda kendini hatırlatan Birleşmiş Milletler, Türkiye'ye de bir temsilci atayacaktı. Çaba buydu. Ama yapamadılar. Bu milleti saflaştırabilirler ama kutuplaştıramazlar, bu millet yerli ve millidir. Bu ülkenin değerlerine sahip çıkmak zorundayız. 15 Temmuz bilinci bunu ortaya koydu. Önümüze gelen her sandığa bu bilinçle yaklaşılmalıdır" diye konuştu.

Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik, konuklara teşekkür ederek çiçek takdim ederken, moderatör Başak Şengül de gündeme ışık tutan söyleşileri düzenlediği için Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e teşekkür etti.

Küçükçekmece’de "Darbenin Ayak Sesleri" Konuşuldu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim