Kudret narına benziyor ama değil bu meyveden 1 adet yemek bile erkeklerin o sorununu önlüyor

Kudret narına benziyor ama değil bu meyveden 1 adet yemek bile erkeklerin o sorununu önlüyor

Çoğu zaman tezgahlarda görüldüğü zaman bilmeyenler tarafından kudret narıyla karıştırılıyor oysa değil! Boynuzlu kavun olarak keçen Kiwano meyvesi şifa dağıtıyor...

Ekşimtirak bir tadı olan Kiwano meyvesini ilk gördüğümde markette kudret narı sanıp satın almıştım. Ancak eve geldiğimde onun kudret narı olmadığını anladım

Araştırmalarım sonucunda Kiwano meyvesi olduğunu öğrendim. Genelde tropikal egzotik meyvelere merakım vardır. Bu meyveleri tadar ve araştırmaları yaptıktan sonra Ulusal Post sayfalarında sizlerle paylaşırım.

Şimdi sizlere fotoğrafta gördüğünüz boynuzlu kavundan yani Kiwano'dan söz etmek istiyorum.

İlk meyveyi elimle ikiye parçaladığımda içi salatalık çekirdekleri gibi çekirdek dolu bir sıvımsı bir şey çıktı. Yemeye başladığımda tadı biraz ekşimsi geldi. Genelde Orta Afrika'da doğal olarak yetişen yıllık bir meyveymiş. İSRAİL - KENYA VE YENİ ZELANDA İLE AMERİKA'da da yetişiyormuş.

Türkiye'de ise Manisa ve Alanya gibi yörelerde yetiştirenler bulunurmuş.

Türkiye'deki adı ise Alanya kavunu olarak geçiyormuş. 

Meyveyi ilk yediğimde biraz salatalık biraz kabak birazda limonumsu bir tat geldi ağzıma..

Faydalarını araştırdığımda ise oldukça şaşırtıcı bilgiler çıktı karşıma..

Bunlardan en önemli yararları ise..

Bağışıklık Sistemini güçlendirip kanser başta olmak üzere vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyormuş. Özellikle erkeklerde meydana gelen idrar yolu enfeksiyonlarının hızlı bir şekilde geçmesini sağlayan Kiwano kemikleri ve dişleri güçlendirmede önemli bir görev üstlenmekte.

Ciltteki lekeleri de gideren bu harika meyvenin saç sağlığı içinde olumlu faydaları bulunur. Saçların güçlü ve parlak olmasına katkı sağlar.

Tırnaklarınız güçsüzse bu harika meyve tırnak sağlığınız içinde olumlu katkılar sağlamakta..

Tekrar yer miyim bilemiyorum ama ilginç bir deneyimdi diyebilirim.