Kulalı Öğrencilere Trafik Dersi

Kulalı Öğrencilere Trafik Dersi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonu tarafından imzalana protokol kapsamında Kula okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere...

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonu tarafından imzalana protokol kapsamında Kula okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere trafik eğitimi verilmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimleri Konfederasyonu tarafından imzalan protokol ile okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere trafik eğitimi verilmeye başlandı. Kula'da okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere ilk trafik eğitimi verildi. Kenan Evren Ortaokulu Konferans salonunda düzenlenen eğitime Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahattin Önder, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. İlk eğitim programında, proje konusunda bilgi veren Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, ülke genelinde başlatılan bu proje ile çocukların etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillerle trafik sorununu en aza indirgeme açısından önemli bir proje olduğunu dile getirdi. Çarpan, "Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sürücü eğitimleri Konfederasyonu tarafından başlatılan bu proje ülkemizin bütün il ve ilçelerinde olduğu gibi Kula'da da hayata geçti. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik bilincinin kazandırılması açısından başlatılan bu proje, öğrencilerin etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık olduğu dönemlerde trafik bilincini aşılamak, gelecek nesillerimiz ile birlikte trafik sorununu en aza indirmek açısından oldukça önemli bir eğitim süreci olacak" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sürücü Eğitimleri Konnfederasyonu tarafından hayata geçirilen projenin oldukça önemli olduğuna değinen Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahattin Öner ise "İmzalanan protokolle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımıza kazandıracağımız trafik bilinci ve trafik adabı sayesinde gelecek nesillerimizi bir trafik kültürü etrafında şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımıza küçük yaşta yerleştireceğimiz bu bilinç, aynı zamanda onların ebeveynlerinin hatalarını kontrol etmelerini ve yapacakları uyarılarla onların da dikkatini çekmelerini sağlayacak" diye konuştu.

Kulalı Öğrencilere Trafik Dersi

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.