Kullandığınız Limonu Çöpe Atıyorsanız Vazgeçin Böyle Kullanınca Güzel kokuyor ve o sorunu bitiyor

Kullandığınız Limonu Çöpe Atıyorsanız Vazgeçin Böyle Kullanınca Güzel kokuyor ve o sorunu bitiyor

Kullandığımız her şeyi çöpe atıyoruz Özellikle Limonları. Oysa bu son derece yanlış bir davranış bakın kullanılmış limonla nasıl harikalar yaratabilirsiniz:

Geri Dönüşüme gerçekten önem vermek gerekiyor. Dünyamız giderek kötüye gidiyor. Kaynaklarımız tükeniyor. Küresel ısınma hızla artıyor

İşte bu noktada geri dönüşümün önemi büyük önem arz ediyor. Geri Dönüşüm her alanda yapılabilir. Sadece eşyalarda değil yiyeceklerde de bu geçerli.

Yiyeceklerle ilgili bazı geri dönüşüm bilgileri var. Şimdi sizlere vereceğimiz bu bilgiler sayesinde sizde çok şaşıracak ve artık kullandığınız limonları çöpe atmayacaksınız.

Yayın kuruluşlarının da gerçekten bu geri dönüşüm işine el atması ve insanları bilgilendiren içerikler üretmesi gerekiyor.

Biz Ulusal Post olarak her fırsatta sizleri bilgilendirici içerikler paylaşıyor ve arkadaşlarınızın da öğrenmesi adına sizlerin paylaşmasını önemle rica ediyoruz.

Bir diğer Sitede kuşkusuz Mynet. Ürettiği içeriklerle senelerdir güzel işler başarıyorlar. Bugün yine çarpıcı bir içerikten bahsetmişler:

Limonlarla İlgili: Kullanılmış limonlardan neler yapılabileceği anlatılıyor: Bakın o bilgiler neler:

Son yıllarda özellikle ev temizliğinde doğal ürünler kullanmaya başladık. Doğal ev temizleyici ürünlerinin başında ise sirke, karbonat ve limon geliyor. Limon, aynı zamanda sofraların da vazgeçilmezlerinden biridir. Salata ya da çorba için kullandığınız limonu hemen çöpe atmayın. Kullanılmış limonları çöpe atmaktansa bulaşık makinesine koyabilirsiniz.

KULLANILMIŞ LİMONUN ETKİSİNE ŞAŞIRACAKSINIZ
Salata, çorba veya detox suyu yapmak için kullandığınız limonu hemen çöpe atmayın. Bulaşık makinenizin içine koyun. Kullanılmış limon dilimlerini bulaşık makinesine koyup çalıştırdıktan sonra çıkan sonuca bayılacaksınız. Bulaşık makineniz mis gibi kokacak ve bulaşıklarınız ilk günkü gibi ışıl ışıl parlayacak.

Kullanılmış bir limon sayesinde parlatıcılara ve bulaşık deterjanı kokularına ekstra bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak. Düşük pH değeri ve antibakteriyel özellikleri nedeniyle limon suyu doğal temizlik ürünü gibi kullanılabiliyor. Bulaşıklarınız hem daha iyi yıkanacak hem de bulaşık makineniz mis gibi kokacak.