Kültür ve Turizm Bakanlığının 'Ben Aşılandım' Paylaşımı AK Parti'yi Böldü

Kültür ve Turizm Bakanlığının 'Ben Aşılandım' Paylaşımı AK Parti'yi Böldü

Kültür ve Turizm Bakanlığının, yurt dışından gelecek turistlerin kendilerini güvende hissettirmek adına yaptığı 'Ben Aşılandım' paylaşımı geri tepti.

Kültür ve Turizm Bakanlığının, turizm sektörünü canlandırmak adına yaptığı 'Ben Aşılandım' paylaşımı AK Parti içerisinde de tepkilere yol açtı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı ve 'Go Turkey' isimli sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Türklerin "İyi eğlenceler. Ben aşılandım" yazılı maske takmasına tepki gösterdi.

A Haber'de açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, skandal videoya ilişkin "Maskenin üzerine böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum" dedi. Kurtulmuş, "Turizm sektöründe çalışan kişilerinde bunun olması turistler için bir güvencedir. En azında psikolojik olarak rahatlatır. Ama maskeye bu yazı yazılmayabilirdi" ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, tam kapanma sonrasına ilişkin sürece dair de şu ifadeleri kullandı:
"Koronavirüse ait bütün veriler takip ediliyor. Tedbirler buna göre bazen sıkılıp bazen gevşetiliyor. Tam kapanma sonrası kademeli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Millet olarak fedakarlık yapıyoruz. Samimi olarak muhalefetin fikirlerini dinlemeye hazırız.
Uzmanlar bu haftanın çok kritik olacağını ifade ediyor. Tüm rakamlara bakılacak. Hastalığı bütünüyle ortadan kaldırmak istiyoruz. Tüm uygulamalara bakılacak ve sonrasında bir karar verilecek."

En Yeniler