Kürek Milli Takımı'nda hedef olimpiyatlar

Kürek Milli Takımı'nda hedef olimpiyatlar

Kürek Milli Takımı'nın Muğla Köyceğiz kampı başladı. 20 gün sürecek olan kampa 12 milli sporcu katıldı. Köyceğiz gölünde günde iki antrenmanla çalışmalarını sürdüren millilerin hedefi Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak olan olimpiyatlara katılmak.

Hedeflerinin olimpiyatlar için vize almak olduğunu söyleyen milli sporcu Onat Kazaklı, “Brezilya’nın Rio şehrinde yapılacak olan olimpiyatları için burada kış kampı yapıyoruz. Köyceğiz kürek çekmek için çok uygun şartlara sahip. İstanbul’da hava soğukken burada çok güzel antrenman şartları var. Sırbistan takımı bile kış kampı yapmaya buraya geliyor. Burada iyi hazırlık yapacağımıza inanıyorum. Önümüzde uluslararası ilk yarış olimpiyatlar için son seçme yarışı. Orada da hedef ilk ikiye girip olimpiyat için vize almak” dedi.


Köyceğiz gölünün antrenman için mükemmel bir yer olduğunu vurgulayan Kürek Milli Takımı Başantrenörü Nebojsa İliç, "Köyceğiz Gölü'nde geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kış çalışmaları sonucunda 3 madalya kazandık. Burada bize sunulan imkanlar için çok teşekkür ederiz. Özellikle bu mevsimde antrenman yapmak için bulunmaz bir yer. Antrenmanlar çok iyi başladı. Mayıs'ta olimpiyat seçmelerine gideceğiz. Hedefimiz öncelikle olimpiyatlara hazırlanmak" ifadelerini kullandı.


Kürek Milli Takım Antrenörü Yusuf Oktar ise, "Şu anda burada 12 sporcumuz var. kampımız 7-27 Aralık tarihleri arasında sürecek. Çok önemli bir ekibimiz baş antrenörümüz Nebojsa İliç nezaretinde çalışıyor. İki tek dümensiz büyük erkeklerde olimpiyat hedefliyoruz. Mayıs ayında İsviçre’nin Luzern şehrinde yapılacak seçme yarışlarıyla olimpiyatlara gitmeyi umuyoruz" diye konuştu. 
CİHAT CURA - İHA