Kuru Kayısı ve İnciri Kaynatıp Aç Karnına İçince O sorun geçiyor

Kuru Kayısı ve İnciri Kaynatıp Aç Karnına İçince O sorun geçiyor

Kayısı ve İncirden oluşan Şifa Karışımını mutlaka sizde öğrenin. Etkileri gerçekten şaşırtıyor

Kayısı ve İncirden Oluşan harika bir karışımdan bahsedeceğiz bugün sizlere: Kayısı bilindiği gibi başta sindirim sistemi rahatsızlıkları olmak üzere bir çok rahatsızlığa iyi geliyor.

Genelde Kayısıyı yaş olarak tüketmek yerine kurutur ve kuru olarak tüketiriz.

Hoşaf yapmak için aşure yapmak için kullandığımız kayısı sade olarakta tüketiğinde bir çok etkilere sahip.

Ancak Şimdi Sizlere vereceğimiz bilgiler sizi gerçekten şaşırtacak:

İşte Kayısı ve İncirde Oluşan Harika Kürün yapılışı ve faydalarıyla ilgili herkesin bilmesi gereken tüm ayrıntılar:

Kabızlık bazen gerçekten can sıkıcı bir probleme dönüşebiliyor. Yediğimiz içtiğimiz ürünler bağırsak hareketlerimize zarar verdiğinde sindirim zorlaşıyor ve kabız oluyoruz.

Kabız ilaçlarına sarılmadan önce evde deneyebileceğiniz bazı alternatif yöntemlerle kabızlık probleminden kurtulabilirsiniz.

İşte Sırasıyla herkesin bilmesi gereken faydalı bilgiler


“Günlük 2.5-3 litre su tüketmeye özen gösterilmelidir” tavsiyesinde bulunan Hilal Mutlu şu bilgileri verdi: “Herhangi bir sağlık probleminiz yok ise; rezene, yeşil çay, papatya ve anason çayını günde 2 fincan içmeye çalışın.

Magnezyumdan zengin besinler bağırsak hareketlerini hızlandırır, özellikle ıspanak, marul, kereviz, taze fasulye, salatalık, fındık, badem magnezyum içermektedirler ayrıca her gün içilen 1 adet maden suyunun yine magnezyum içeriğinden dolayı kabızlığa faydası olacaktır.

Eğer uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorsanız; 2 adet kuru incir, 2 adet kuru kayısı, 2 adet kuru eriği ufak ufak doğrayıp, 1.5 çay bardağı suyla haşlayın. Daha sonra içine 1/2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı keten tohumu ekleyerek robottan geçirin. Bu karışımdan sabah aç karnına 2 su bardağı ılık su ile 1 tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz. 

Bir başka öneri de ;  Gün içindeki su tüketimi sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için çok önemli, 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin. Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte tüketin.