Kuru öksürük ve boğaz ağrısına hemen etki edip şıp diye geçiriyor sadece bir kaşık yutmak yeterli

Kuru öksürük ve boğaz ağrısına hemen etki edip şıp diye geçiriyor sadece bir kaşık yutmak yeterli

Boğaz ağrısı ve öksürük şimdilerde herkesin en çok endişe ettiği rahatsızlık. Doğal yollarla bu iki rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz! İşte bilmeniz gereken o tarif

Boğaz ağrısı hemen hemen herkesin endişe ettiği bir rahatsızlıktır. Ancak boğaz ağrısına birde öksürük eşlik ediyorsa gerçekten can sıkıcı bir hal alabilir.

Boğaz ağrısı ve öksürüğe ilaçlara ek olarak evde uygulayabileceğiniz bazı alternatif yöntemler var. Bu yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Ulusalpost'un haberine göre : Son zamanlarda alternatif yöntemlere ilginin arttığı görülüyor. Özellikle sosyal medya ortamlarında sağlıkla ilgili gruplar oldukça popüler. En çok boğaz ağrısı ve öksürüğe karşı ev yapımı karışımlar şu ara popüler.

Nedeni ise havalar soğudu giderek soğuyacak gözüküyor.

Peki Boğaz Ağrısı ve Öksürüğe karşı etkili yiyecekler nelerdir?

Boğaz ağrısına karşı doğal tarif

Bitki çayları arasında papatya çayı ve kuşburnu çayı iyi gelmektedir. Yapmanız gereken ise papatya çayı ile roybos ve kuşburnu çaylarını karıştırarak kaynatıp içmek boğaz ağrısına ve enfeksiyona iyi gelecektir.. 

BOĞAZ AĞRISINDAN KORUYAN KÜR

Zencefil doğal ilaç olarak bilinen bir baharat. Zerdeçal ise onlarca mucizesi kanıtlanmış bir baharat... Karabiber ise sofralarımızın vazgeçilmezi.. Bal ise enerji deposu bir yiyecek.. Şimdi bütün bunları karıştırdığınızı düşünün.. İşte bu karışımdan 1 tatlı kaşığı kadar tükettiğinizde boğaz ağrısı ve enfeksiyonun zararlı etkilerinin gitmesini sağlayacaktır.. 

ÖKSÜRÜĞE İYİ GELEN DOĞAL TAVSİYE

Öksürük sorununuz varsa ayva çayı tüketebilirsiniz. Veya ekinezya çayı. Aynı zamanda yaseminli çay iyi gelmektedir. Veya kuşburnu çayı.. Sütlü bal ise iyi gelen  içecekler arasındadır..  Aynı zamanda sütlü balında iyi geldiği kanıtlanmıştır. Ihlamur - Adaçayı ve pekmez gibi ürünlerde doğal tavsiyelerdir..

ÖKSÜRÜKTEN KURTARAN KÜR

Eğer inatçı öksürük geçmiyorsa en sihirli çözüm karabiber ve tuz.. 1 Yemek kaşığı kadar limon suyu ile tuz ve karabiberi karıştırın. Üzerine sıcak su ekleyip demlenmesini bekleyin. Bu karışımı ardından süzün ve için. Öksürük ve gripten sizi kurtarmaya yarayacaktır.

ULUSALPOST- HABER SİTELERİ ALINTI YAPARKEN AKTİF LİNK VERMEZSE İŞLEM BAŞLATILACAKTIR

En Yeniler