Kusursuz Gözler İçin Etkileyici Göz Kalemi Sürmenin İpuçları!

Kusursuz Gözler İçin Etkileyici Göz Kalemi Sürmenin İpuçları!

Göz makyajını tamamlayan en önemli unsur göz kalemidir. Ancak piyasadaki çeşit çeşit göz kalemlerinden sürüş tekniklerine kadar göz kaleminin nasıl sürülmesi gerektiği konusunda kafalar karışabilir. Ancak bu rehbere bakmanız tüm sorulara cevap olacaktır.

Göz kalemi konusunda hiç kafanız karışmasın. Göz kalemi yalnızca gözün altına sürülen bir makyaj ürününden fazladır. Bu nedenle çeşit çeşit göz kalemlerinden hangilerini nasıl kullanabileceğinizi derledik. İşte göz kalemi kullanmanın ipuçları.

Hangi yapıda olmalı?

Göz kalemi sürmeden önce hangi göz kaleminin kullanılacağı önemli. Eğer göz kalemi almak için kozmetik mağazasına girdiyseniz, kafanızın karışması çok normal. Acemi kişilerin uzak durması gereken göz kalemi çeşidi sıvı olanlardır. Çok daha net ve belirgin olan sıvı göz kalemleri, çizilen her çizgiyi net bir şekilde ortaya koyar. Bunun yanında açılabilen kalem şeklindeki göz kalemlerinin kullanımı daha kolaydır ancak dağıtmak için mutlaka fırçalardan yardım almak gerekiyor. Mümkünse alınması gereken en kolay sürümlü göz kalemi jel kıvamında olanlardır. Hem fazla uğraştırmaz hem de şekle sokmak daha kolaydır.

Rengi de önemli

Göz kalemini sürerken diğer bir önemi olan konu ise göz kaleminin rengidir. Göz kalemleri bugünlerde çeşitli renklerle gerçekten çok fazla heyecanlandırıyor, mavisi yeşili moru bile bulunabilen göz kalemlerini eğlenceli bir makyaj için kullanabilirsiniz.

Küçük gözlüler....

Ancak küçük gözlere sahipseniz göz kalemini siyahtan yana seçmeyin. Göz kaleminin koyu renkte olması, gözlerin çerçevesini belirleyeceği için küçük gözleri daha fazla vurgular. Bunun yerine beyaz ya da benzeri açık tonlar gözleri daha iri gösterecektir. Büyük gözlere sahip olanlar ise koyu renk göz kalemi ile etkileyici iri gözlerini ortaya koyabilirler.

Üst kirpiği atlamayın

Daha fazla vurgu isteyenler alt kirpiklerinin yanında üst kirpik diplerini de göz kalemi ile boyayabilirler. Ancak bunun için göz kaleminin biraz daha sivriltilmesi lazım. Buzdolabında biraz bekleyen göz kalemini açmak ve sivrileştirmek daha kolay olacaktır.

Çekik gözler için

Hafif bir çekiklik elde etmek isteyenler, gözün üzerine ince bir çizgi ile çizecekleri göz kalemini fırça yardımı ile gözün kenarından kulağa uzanana ufak bir çizgi uzatabilirler.

İlgili Haberler