Lahanayı bacaklarınıza sarıp bekleyin o sorunu geçiriyor

Lahanayı bacaklarınıza sarıp bekleyin o sorunu geçiriyor

Dünyanın en sağlıklı gıdası lahanayla ilgili şaşırtan etki. Tedavi edici özelliği ortaya çıktı. İşte duyanları şaşırtan o sır..

Lahana dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden. İster salatası ister turşusu ister sarması ister çorbası yapılsın bir den çok kullanım alanı var.

Ancak kimse tedavi edici özelliğini bilmiyordu. Şaşırtan sırrını deneyenler işe yarıyor diyerek sosyal medya da peş peşe paylaşıyor.

Peki Lahana nasıl tedavi edici özellikte kullanılır?

Eğer sık sık eklem ağrısı yaşıyorsanız lahana yapraklarıyla eklem ağrılarınıza ve bacaklarınızda meydana gelen ödemi 1 saat içinde yok edebilirsiniz

Peki neden lahana ağır kesici özellik taşır? Lahananın içerisinde bulunan aktioksidan bileşenler ağrıyı önlemeye yardımcı olduğu gibi şişkinliği azaltan yönleri vardır. 

Vücudunuzda özellikle eklem yerlerinizde oluşan ağrıları engellemeye yardımcı olmaktadır.. 

Lahanayı ağrı giderici olarak kullanmak için gerekli malzemelerimiz:

Aliminyum folyo
Lahana 
Merdane 
Gazlı bez

Ve şimdi herkesin merak ettiği uygulama şekline gelelim: İlk olarak lahana yapraklarını tek tek ayıralım. Ardından güzelce yıkayıp kurumasını bekleyelim:

Ardından lahana yapraklarını oklava daha doğrusu merdane yardımıyla düzleştirelim tıpkı yufka gibi. Ardından lahana yapraklarını alüminyum folyaya sararak fırına sürelim

Ve fırında ısınmış olan folyo içerisindeki lahanaları ağrınız olduğu yerlere veya ödem olan yerlere güzelce sarın. Üzerini streç filmle güzelce sarın ve üzerini kapatın. Bir saat boyunca rahatsızlık olan bölgede bekletin. Lahanayı çıkarıp ardından bölgeyi güzelce temizleyin. Bu uygulama sonrasında ertesi gün ağrıların yok olduğu söylenmektedir. 

Kaynak:Newsner -ULUSALPOST