Lezzeti ve Şifası çok fazla olan Yalancı Kelle Paça yapmanın En kolay Yolu yalancı kelle paça tarifi

Lezzeti ve Şifası çok fazla olan Yalancı Kelle Paça yapmanın En kolay Yolu yalancı kelle paça tarifi

Kelle paça çorbasının yararından aşağı bir yanı olmayan yalancı kelle paça çorbası tarifi yazımızda. Çok kolay bir şeklide yapılan yalancı kelle paça hem kokmuyor hem de faydası ile anında enerji veriyor!

Eve ağır bir koku yayacak ve fazla vakit ile emek isteyen kelle paça çorbasının benzerini yapmaya ne dersiniz? Basit ve lezzetli bir tarif olan yalancı kele paça çorbasını yapmak için tarifimizi es geçmeyin.

Kelle paça bağışıklığı güçlendiren çok faydalı bir çorba olarak tanınıyor. Hatta koronavirüsün ilk patladığı dönemler Canan KARATAY dahil pek çok uzman kelle paçanın faydaları hakkında açıklamalar yapmışlardı. Ancak kelle paçayı yapmak çok zor bu nedenle dışarında da söylemeye gerek kalmadan evde nasıl yalancı kelle paça pişirildiğini göstereceğiz.

Yalancı Kelle Paça İçin Hangi Malzemeler Gerekiyor?

Yalancı kelle paça için mutlaka et ve et suyu gerekmektedir. Haşlanmış olan eti kullanmamız gerekiyor bu nedenle bu detaya dikkat edin. Çorba için yeterli olacak olan et oranı ise dört yüz gramdır. Üç su bardağı kadar et suyunun yanında iki bardaklık da sıcak su bulundurun. İstediğiniz kadar tuz ekleyebilirsiniz.

Terbiyesi için ise yarım limon suyu, bir yumurtanın sarısı, üç diş kadar sarımsak, dört yemek kaşığı oranında yoğurt ve iki yemek kaşığı sirke gerekiyor.

Yalancı Kelle Paça Çorbası Nasıl Yapılır?

Dört yüz gramlık etimizi haşladıktan sonra iyice tiftikleyelim. Ardından et suyu ile sıcak suyu tencereye alarak kaynatalım. Kaynayan sıra etleri atıp bu şekilde on beş dakika kadar kaynamasına izin verelim.

Etlerin kaynaması esnasında bir kaseye tüm terbiye malzemelerini sırası fark etmeksizin koyalım ve iyice karıştıralım. Çırpma telinden yardım alabilirsiniz. Sonrasında ise çorba suyundan bir kepçeyi alıp bu terbiyeye dökelim ve oluşan karışımı ağır ağır tencereye ekleyelim ve hızlı hızlı karıştırmayı sürdürelim. Beş dakika daha kaynatınca tuzunu da ekleyip ocağı kapatalım. Biraz dumanı geçince servis edelim. Afiyet olsun.

İlgili Haberler