Limonu Buzdolabına koyup buzlukta dondurduktan sonra tüketin yenildiğinde o sorunu bitiriyor

Limonu Buzdolabına koyup buzlukta dondurduktan sonra tüketin yenildiğinde o sorunu bitiriyor

Dondurulmuş Limonun nasıl bir faydası olabilir demeyin öğrendiğinizde çok şaşıracağınız yararları var! Bunları öğrenince sizde artık limonu dondurulmuş olarak tüketeceksiniz

C vitamini Deposu bulunan Limonun vücudumuza birden çok yararı vardır. Çağımızın en kötü hastalıklarından olan kansere bile karşı mücadelede etki olduğu bilinir.

Salatalarımızın vazgeçilmezi mercimek çorbamızın olmazsa olmazı kısırlarımızın tat veren limonu sadece yiyeceklerimiz için değil vücudumuz içinde olumlu kullanım alanlarına sahip.

Örneğin Limonla bileğinizi ovarsanız lekelerin gittiğini görürsünüz. Örneğin limon kabuğuyla dişlerinizi beyazlaştırabilirsiniz.

Örneğin çayınıza eklediğiniz limonla şifa katabilirsiniz. Bu yüzden bir çok uzman limonla birlikte mutlaka bitki çayları tüketilmeli yorumunda bulunuyor

Yani içtiğiniz ıhlamur elbette faydalı ama o ıhlamurun içerisine bir kaç damla limon eklerseniz şifayı ikiye katlarsınız.

Gripten korunmak için yapmanız gereken en önemli şey limonun mucizevi etkilerinden yararlanmaktır.

Peki Dondurulmuş Limonun ne gibi yararları var: Şimdi sizlere bu bilgilerden bahsedeceğiz. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz

Öncelikle Dondurulmuş Limon faydalarından söz etmeden önce Dondurulmuş limonu nasıl oluşturacağınızdan bahsedeceğiz:

ADIM ADIM YAPMANIZ GEREKENLER

Limonu (yıkayıp) buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Soymanız falan gerekmiyor. Rendelenmişini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, suşiye, balık porsiyonlarına katabilirsiniz. 

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Kemoterapiden çok daha tesirlidir. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü kendilerine yüksek kârlar sağlayacağını bildikleri için limon özütünün sentetik versiyonlarını üretmeye uğraşan laboratuvarlar var. İhtiyaç duyacağını düşündüğünüz dostlarınıza, limonun hastalık önleyici etkisi olduğunu duyurarak yardımcı olabilirsiniz. Tadı hoştur ve kemo-terapinin korkunç etkilerini göstermez. Kemo-terapi ilaçları üretiminden fayda sağlayan multi-milyoner büyük şirketlerin çıkarlarını riske atmamak adına bu gizemin özenle saklı tutulduğu sürece ne kadar insanın öleceği bilinmez.

Bilindiği üzere, iki çeşit limon ağacı vardır. Limon ve misket limonu. (konu olan limondur, diğeri değil). Limon meyvesini farklı şekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa’sı yenebilir. Sıkılarak suyu çıkarılabilir. Limonlu içecekler yapılabilir, dondurma vs.. Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci URLAR, YUMRULAR, KİSTLER, TÜMÖRLER üzerindeki etkisidir. Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazıları onun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söyler. Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara / enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır. Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

Bu bilginin kaynağı ise çok etkileyicidir: Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından biridir. Bu firmanın beyanına göre 1970’den beri 20’nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemo-terapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduğu saptanmış, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir. 

Dondurulmuş Limonun Faydaları -Dondurulmuş Limon kanser hücrelerini öldüren harika bir meyvedir. -Kemoterapiden 10 bin kat daha fazla etkilidir.

-Mantar Bakteri, enfeksiyon, iç parazitler ve kurtlara karşı etkilidir. -

Yüksek tansiyonu düzenler. Sinir ve stresi azaltarak depresyonu engeller. -

Kist ve Timörleri küçülterek yok eder. Dondurulmuş limonu tükettiğinizde vücudunuz size teşekkür edecektir.

Görüldüğü gibi dondurulmuş limonun bir çok yararı var. En önemli faydası ise kullandığınız limonlar ziyan olmayacak. Örneğin limonun yarısını kullanıp yarısını çöpe atanlardanız bu tarif sayesinde bu sorundan da kurtulmuş olursunuz

Bir çok restoran bu yöntemi denemektedir. Dondurulmuş limonu daha sonra çıkarıp kolaylıkla rendeleyebilirsiniz. Ve unutmadan şunu hatırlatmakta fayda var: Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir.

Bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Haberler