Limonu Kullandıktan Sonra Kabuklarını Çöpe Atıyorsunuz Atmayın Kaynatıp İçerseniz Öyle bir...

Limonu Kullandıktan Sonra Kabuklarını Çöpe Atıyorsunuz Atmayın Kaynatıp İçerseniz Öyle bir...

Limon kabuklarını Çöpe Atmak kadar hatalı bir şey yok: Öyle bir etkisi çıktı ki çok şaşıracaksınız: İşte Limon Kabuğuyla gelen faydalar: Mutlaka bu bilgilere dikkat edin

Limon C vitamini Açısından Zengin bir besindir. Hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunan Limon genelde Soğuk algınlığına iyi gelmesiyle bilinir.

Bugün Bir salata yapacak olsanız mutlaka içine limon eklersiniz. Mercimek çorbası içecek olsanız mutlaka limon sıkarsınız. Limon Sadece salata veya çorbalar için değil kekler için bile harika bir yiyecek.

Ancak Limonun kabuklarını kullandıktan sonra genelde çöpe atarız.

Oysa Limonun kabuklarının da en az kendisi kadar etkili olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar limonun kabuklarının nede denli faydalı olduğunu ortaya çıkardı.

Limon kabuklarıyla çözebileceğiniz bazı problemler var bunları öğrenerek sizlerde etkisini görebilirsiniz.

Bilginin daha fazla kişi tarafından yararlanılmasını istiyorsanız eğer arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir: İşte herkesin bilmesi gereken Limon kabuğunun şaşırtıcı faydaları:

Zayıflamak için limon kabuğu kürü

 limon kabuğu suyunun zayıflamaya daha etkili olduğunu biliyor muydunuz? Kaynamış limon kabuğu suyu kilo vermeye yardımcı olmakla kalmayıp bağışıklığınızı güçlendirip sindirim sisteminizi ise düzeltiyor

TARİF

- 5 Adet limonu iyice yıkayıp ikiye bölüyoruz.
-İkiye böldüğümüz limonları bir tencereye yerleştirerek  ve üzerini biraz geçecek kadar içme suyunu ekliyoruz.
- 6 Dakika kadar kaynayıp 15 dakika soğumaya bırakıyoruz. Ve her sabah bu sudan tü
ketiyoruz. 


ÖNEMLİ NOT : Lütfen Suyu 2 günden fazla bekletmeyin. 2 günde bir yenilemeye özen gösterin.Ayrıca sabahları tüketmeye özen gösterin aç karnınıza..

Bağırsakları koruyor

Limon kabuğunda mevcut olan diyet lifi, bağırsak fonksiyonlarını ve bağırsak sağlığını koruyor. Ayrıca limon kabuğunun içerdiği pektin, kabızlığın önlenmesine de fayda sağlıyor.

Diş etlerini güçlendiriyor

Limon kabuğu, C vitamini eksikliğine bağlı olarak gelişen bir tür kanamalı diş eti hastalığı olarak bilinen skorbüt hastalığının oluşumunu engelliyor. Limonda ve kabuğunda bulunan C vitamini sayesinde skorbüt oluşmuyor.

Bütün bunların Haricinde Bağışıklık Sisteminizin güçlü olmasını İstiyorsanız Limon Tüketmeye Özen gösterin. Özellikle Kış hastalıklarından koruyan bir mucize olan Limon Cilt Sağlığımız için oldukça yararlıdır. Öte Yandan Limon Hazımsızlık problemine çok iyi gelmektedir. Ateşi Azaltan Limon Cilt Sağlığımız için ise oldukça Önemlidir.

Kısacası Limon Hayattır. Limonla ilgili bu bilgiler hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmaya ne dersiniz?

İlgili Haberler