• BIST 85.310
  • Altın 248,284
  • Dolar 6,0466
  • Euro 6,7481
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Neü’de Sergileniyor

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Neü’de Sergileniyor
TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar...

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasının Konya Bölgesindeki 100 eser Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde sergiye çıktı.

Açılış programında kürsüye gelen NEÜ Öğretim Üyesi ve Yarışmanın Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Akif Erişmiş yarışmaya, Türkiye genelinde 14 bin proje başvurusu alındığını, 12 ayrı bölgede yarışmanın gerçekleştirildiğini belirtti. Konya'dan bin 300 proje alındığını aktaran Erişmiş, başvurular arasından 100 eserin sergiye çağrıldığını dile getirdi.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş ise, ilim ve bilimin bu toprakların mayasında olduğunu vurguladı. Gençlerin bu hakikati dünyaya ispat edecek güç ve kudrete sahip olduğunu dile getiren Altuntaş sergiye çıkan öğrencileri, danışman öğretmenleri ve aileleri tebrik etti.

"Yarışmaya dahil olan herkes kazançlı çıkıyor"

Bu yarışmaya katılanların eserleri sergilenmese ya da dereceye giremese de kaybının olmadığını kaydeden Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBİTAK'ın bu yarışmasının önemli bilim adamlarının yetişmesine vesile olduğunu ifade etti. Proje kültürünün Türkiye'de yeni olduğunu ve daha da gelişeceğini vurgulayan Şeker, emeklerin boşa gitmediğinin altını çizdi.

Öte yandan, Afyon, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman ve Konya'dan; Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarındaki 100 eserin sergisi açıldı. Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesindeki Sergi 29 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek. Ayrıca 30 Mart'ta da ödül töreni gerçekleştirilecek.

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Neü’de Sergileniyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim