Lübnan, Koronavirüsün Önüne Geçmek İçin Tam Kapanma Kararı Aldı

Lübnan, Koronavirüsün Önüne Geçmek İçin Tam Kapanma Kararı Aldı

Lübnan'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) önüne geçmek için acil durumlar haricinde sokağa çıkılmayacak şekilde tam güm sokağa çıkma yasağı getirildi.

Lübnan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artış gösteren vakaların önüne geçilmesi için tam gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lübnan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı başladı. Koronavirüs vakalarındaki artışın engellenmesi amacıyla ülke genelinde 11 gün boyunca uygulanacak yasakta vatandaşlar sadece acil nedenlerle izin alarak evlerinden çıkabilecek.

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun, Yüksek Savunma Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu felaketin önüne geçmek ve azaltabilmek için ciddi önlemler alınması gerektiğini vurgulamıştı. Başbakan Hassan Diab ise Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ülkenin koronavirüs salgınında tehlikeli bir aşamada olduğunu ve yetkililerin acilen katı bir karantina önlemi almaları gerektiğini söylemişti.

Lübnanlı yetkililer, ekonomide yaşanan sorunları nedeniyle Noel ve yeni yıl öncesi kısıtlamaları bir süreliğine gevşetmiş ve eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Lübnan'da şimdiye kadar 231 bin 936 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yakası kaydedilirken, koronavirüs nedeniyle bin 740 kişi hayatını kaybetti. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı