Lütfü Türkkan'dan Ethem Sancak'a sert tepki

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ethem Sancak'ın "Katar’la neredeyse tek millet iki devlet haline geldik" sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Sakarya'daki Milli Savunma Bakanlığına bağlı Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirme kapsamına alınması ve ihalenin Ethem Sancak-Katar ortaklığındaki BMC'ye bırakılacağı iddiaları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

İYİ Parti fabrikanın özelleştirme kapsamına alınmasını bir çok kez gündeme getirirken, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise söz konusu firmanın sahibi Ethem Sancak'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayı çok ağır sözlerle eleştirdi.

Sancak'ın katıldığı bir toplantıda "Katar’la neredeyse tek millet iki devlet haline geldik" sözlerini hatırlatan Türkkan, "Katar, olsa olsa birilerinin kasası olur, ortağı olur. Türk Milleti’nin hiçbir şeyi olamaz" ifadelerini kullandı.

Tepkisi sosyal medya hesabından dile getiren Türkkan'ın, açıklamaları şöyle:

"Memleketin neredeyse tapusunu vermişiz Katar’a. Hatta bir aklı evvel mezarlık soyguncusu nabbaş da; ‘biz Katar ile tek millet iki devletiz’ dedi. Gerçekten öyle mi?

KKTC'yi tanımayan kim?

- Katar..!

PKK-PYD-YPG'yi terör örgütü saymayan kim?

- Katar..!

Kıbrıs'ta Rumların izniyle petrol arayan kim?

- Katar..!

Katar, olsa olsa birilerinin kasası olur, ortağı olur. Türk Milleti’nin hiçbir şeyi olamaz."

 

Kaynak Yeniçağ:

Benzer Videolar