Maden suyunun şaşırtıcı bir özelliği daha çıktı! Bugüne kadar hep bilmeden içmişiz.

Maden suyunun şaşırtıcı bir özelliği daha çıktı! Bugüne kadar hep bilmeden içmişiz.

Çoğunlukla maden suyu ve sodayı karıştırılır. Maden suyu mineral açısından zengin bir içecektir ve düzenli olarak tüketilmesi gerekir..

Yaşamın günlük koşuşturmasında terleriz ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri tüketiriz. Bunu sadece ter ile değil nefes alıp vererek ya da idrar salınımı yaparak da vücudumuzdan minerallerin çıkmasını sağlarız. Kaybolan mineralleri yeniden kazanmak için günlük maden suyu tüketmemiz gerekmektedir.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için tüketilmesi gereken maden suyu miktarı sağlıklı insanlarda günde 2 şişe, kilolu insanlar da ise 1 şişedir.

İçeriğine dikkat!

Tuz ülkemizde oldukça fazla tüketilen bir üründür. Tüketimdeki aşırılık yüksek tansiyon, böbrek hastalıkları ve mide ülseri gibi rahatsızlıklara da kapı aralar. Fazla sodyum tüketimi idrardaki kalsiyum atımını hızlandırır ve kemik erimesi probleminin ortaya çıkmasına sebep olur. Maden suları da yüksek oranda sodyum içerdikleri için alırken mutlaka içeriği kontrol edilmeli ve düşük sodyum, yüksek magnezyum ve kalsiyum içerenler tercih edilmelidir. Eğer kalp, hipertansiyon ya da böbrek hastası iseniz tüketmemelisiniz.

Faydaları saymakla bitmiyor:

  • Günlük kalsiyum miktarını karşılar bu da hangi yaşta olursak olalım güçlü kemik yapısı demektir.
  • Hamilelikte ve büyüme çağındaki çocuklarda günlük mineral ihtiyacını karşılar
  • Cildin ihtiyacı olan mineralleri sağlamasıyla daha parlak, güçlü ve pürüzsüz bir cilt sağlar
  • Sportif aktivitelerden sonra mineral ihtiyacını karşılamak için tüketilmesi gerekir
  • Midedeki yanma ve ekşime gibi sorunları ve mide asidini baskılayıcıdır.
  • Yaz aylarında terlemeye bağlı olarak mineral kaybı da artar. Bu sebeple daha çok ihtiyaç duyulur. Asitli içecekler yerine maden suları tüketilebilir ama meyveli olanlarını kullanırken mutlaka içeriği gözden geçirilmeli
  • maden suyu ile birlikte günlük tüketilmesi gereken su miktarına da dikkat edilmelidir.
  • Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz