Camdaki Kız dizisinde yer alan Devrim Yakut'un beynine pıhtı attığı öğrenildi

Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu'nun başrollerindeki Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisinde Gülcihan karakterine hayat veren Devrim Yakut ölümden döndü. Başarılı oyuncunun ekran arasının nedeni belli oldu.

Camdaki Kız dizisinde yer alan Devrim Yakut'un beynine pıhtı attığı öğrenildi
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 20:40

Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisi perşembe akşamları reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dizide yer alan Gülcihan karakteri son iki bölüm ekranda yer almamıştı. Herkes acaba Devrim Yakut diziden ayrıldı mı şeklinde sorular sormaktaydı.

Ancak Gülcihan karakterini canlandıran Devrim Yakut'un talihsiz bir sağlık sorunu yaşadığı öğrenildi. Neyse ki Devrim Yakut başarılı bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşmuş. Doktorlar sadece biraz dikkatli olması gerektiğini önermiş. Başarılı oyuncunun iyileşir iyileşmez setlere döndüğü de öğrenildi.

Yaşanan gelişmeleri Posta gazetesinden Suna Akyıldız, yazmış olduğu köşe yazısında duyurdu. Suna Akyıldız'ın Devrim Yakut'un rahatsızlığıyla ilgili yazmış olduğu yazının ilgili bölümü şöyle oldu..

Son birkaç haftadır evin annesi ‘Gülcinal’i oynayan Devrim Yakut’u göremeyince COVID-19 olduğunu, diziye ara vermek zorunda kaldığını sandım.

61f3c5734e3fe00da4243ec6.jpg

Senaryo gereği Van’da yaşayan hasta amcasının yanına gitmişti. İki hafta üst üste dönmeyince beni de merak sardı. Çünkü Devrim Yakut dizinin olmazsa olmazı. Biraz araştırdım, öğrendim ki meğer ölümden dönmüş.

Beynine pıhtı atmış ve uzun zaman hastanede yatmış. Çok zorlu bir süreç geçirmiş, nihayet sağlığına kavuşmuş. Dizideki rol arkadaşları bu süreçte bir an olsun oyuncuyu yalnız bırakmamış. Geçen bölüm diziye dönen Devrim Yakut’a çok geçmiş olsun.

SOSYAL MEDYAYI PEK KULLANMIYOR

Öte yandan Camdaki Kız dizisinde yer alan Devrim Yakut, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmıyor. Bu yüzden sağlık sorunuyla ilgili bilgilerden çok sayıda seveni haberdar değildi.

Suna Akyıldız'ın Posta gazetesindeki yazısının ardından Devrim Yakut'a çok sayıda seveninin geçmiş olsun telefonları açtıkları öğrenildi. 

53 yaşında olan Devrim Yakut, Ankara'da dünyaya gelmiştir. 27 Mayıs 1968 tarihinde dünyaya gelen Devrim Yakut'un asıl adı Seher Devrim Yakut'tur. Türk sinema ve dizi oyuncusu olan Devrim Yakut sayısız dizi ve filmde yer almıştır.

devrim-yakut-kimdir-1.jpg

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü olan Devrim Yakut en büyük çıkışını Düğün Dernek film serisiyle yapmıştır. Şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisiyle sevenlerinin karşısında olan Devrim Yakut bu dizi sayesinde ününü dünya geneline de taşımayı başarmıştır. Dizide usta oyuncu Tamer Levent'in partneri olan Devrim Yakut 2012 yılında Alper Kut ile dünya evine girmiştir. 

İlgili Haberler