Cömert ve Cimri Olan Burçlar

Hangi Burçlar Cimridir?

Cömert ve Cimri Olan Burçlar
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 17:42

Koç Burcu: (21 Mart- 19 Nisan)

Koç  burcu insanı riski sever öyle ki kendi hayatı üstüne kumar oynayacak kadar. Koç insanı özgüveninin gelişmesine yardımcı olmak için yeni yatırımlar yapar ve riskli yollardan para kazanır. Küçük çaplı da olsa kendi işinin patronu olmak ister, bu sayede özgürlüğünü korur ve hareket etme ihtiyacını tatmin eder. Koç birikim yapmakta zorlanan bir burçtur, sürekli yenilik arayışındadır, yeniliklere açıktır. Bu durum harcamalarının çeşitlenmesine ve büyümesine yardım eder. 

Koçun en temel gereksinimi; erken yaşlardan başlayarak geleceğini kontrol etmek ve güvenlik altına almak için yatırım yapmaktır. Koçun yüksek enerjili bir birey olması aslında başlangıçta negatif etki yaratır devamında ise daha iyisi için çabalaması planlarının yarım kalmasına neden olur aynı zamanda parasal kayıplar da yaşar. Koç içgüdüsel davranmadığında para harcamaz ancak gözünün kara olması finansal konusunda da etkisini gösterir. Finans konusunda gösterdiği hırsı her ne kadar zarar verici olsa da kendi işinin patronu olmak konusunda kararlı olduğu sürece elinden geleni de yapar. 

Boğa Burcu: (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa burcu astroloji dünyasında banker olma özelliğiyle tanınan bir burçtur. Finans konusunda son derece sabırlı, tedbirli ve planlıdır. Boğa bir toprak burcudur ve üretime yatkınlığı vardır. Para kazanma ve yaşamını devam ettirme özellikleri çok iyidir.

Boğaların kendini güvende hissetmesi ve sağlık problemleri yaşamamak için birikim yapması gerekir. Borç almaktan da hoşlanmaz ayrıca borç istenmesine de gıcık olur. Zekasıyla farklı kaynaklar yaratarak kimseye muhtaç olmadan ayakta kalmaya çalışır ve de gösteriş yapmayı sevmez. 

Boğa, yatırım yapmadan önce mutlaka araştırma yapar, öncelikle güven sonra da karını düşünerek hareket eder. Finansal anlamda gelecek kaygısı yaşamamak için elinden geleni yapar. 

Boğa burcunun yatırım alanları; para başta olmak üzere sanat ve güzelliğin temsilcisi olan Venüs gezegeninin etkisinde antika ve sanat eserlerine de yatırım yapmayı sever. Aynı zamanda ayakları yere sağlam basan bir burç olduğu için emlak ve araziye yatırım yapmayı da severler. Riskten hoşlanmayan boğa burçları borsadan uzak durmalıdır. 

Harcama konusunda boğa burçları öncelikle kendini ve sevdiklerini güvence altına almalıdırlar, lüks ve güzellik düşkünlükleriyle kıyafet, araba, ev vb konularda satın alabileceklerinin en iyisini alırlar.

İkizler Burcu: (21 Mayıs-21 Haziran)

İkizler burcu hemen hemen her alanda uzun uzun plan yapmaktan hoşlanmayan bir burçtur. Adaptasyon yeteneği sayesinde değişen finansal konulara hızlı uyum sağlar. İkizler öncelikle paranın kendileri için hayatlarında ne ifade ettiklerini kararlaştırdıktan sonra parayla olan ilişkisini düzeltir. 

İkizler için para zaman zaman güç aracı zaman zaman da güvencedir. Bu nedenle bütçesinde değişkenlik sık sık gözlenir. Para gereksinimine vardıktan sonra birikim yapmak için ve daha çok kazanmak için uğraşır. 

Yengeç Burcu: (22 Haziran- 22 Temmuz)

Sezgileri güçlü olan yengeç burcu, bir su grubu elementidir. Parasal konularda temkinlidir ve içgüdülerine güvenerek ilerler ayrıca genellikle de yanılmazlar. Yengeçler en sık emlak yatırımlarında bulunurlar, antikalar da diğer yatırım araçlarındandır. Genellikle ailesi için para harcamayı sever, kendi için pek harcama yapmaz ve her ne kadar zor olsa da kıyafet alışverişlerini minimum düzeyde tutmaya çabalar. Zor zamanlarda yaşadığı maddi sıkıntılar yengeçleri hiç yormaz ve hızlı uyum sağlarlar. Tıpkı boğa burcu insanı gibi ne borç almayı ne de vermeyi severler. Genellikle empati yetenekleri gelişkin olduğu için zor durumda olanlara yardım ederek manevi beslenmeyi de severler.

Aslan Burcu: (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Para biriktirmekte oldukça zorlanan bir burç olan aslan burcu, lükse ve eğlenceye düşkünlüğüyle bilinir. İhtiyaç sahiplerine yardım etmekten geri kalmaz ancak kendisi yardım almaktan nefret eder. Finansal konularda çocuklarına karşı dirençsizdir ne isterlerse yapmaya meyillidir. Güç göstergesi olarak para konusunda her şeyi kendi yapmak ve yönetmek ister, arkadaşlarına ve ailesine karşı genel vericidir ancak bu iyi niyetin kötüye kullanıldığını geç anlar. Risk seven bir burç olduğu için de borsada oldukça başarılıdır ancak hırsı yüzünden durması gerektiği yeri bilemezse sonu hüsran olabilir.

Başak Burcu: (23 Ağustos- 22 Eylül)

Başak burcu insanı sağlamcıdır, risk almayı sevmezler. Geçmiş, gelecek ve şimdiyi düşünerek temkinli hareket eder ve genellikle de sağlam adımlar atarlar. Çoğunlukla, bankada birikim yaparak faiz geliri elde etmeye meyillidirler. İsraf etmeye karşıdırlar, her şeyi hesaplı kullanmayı seven bu burcun insanları parayı da aynı şekilde kullanır. Önceliklerini doğru belirler ve maddi sıkıntı yaşadığı zamanlarda bile başarıyla işin içinden çıkar. 

Terazi Burcu: (23 Eylül- 22 Ekim)

Denge unsurunu hayatına başarılı bir şekilde yansıtan terazi burcu, prensip olarak pazarlık yapmadan hiçbir şey satın almaz ve genellikle değerli taş ve madenlere yatırım yapar. Sonradan ne kadar doğru yatırımlar yaptıkları gözlemlenebilir.

Sosyal yaşamına düşkün olan terazi burcu insanı, gezme, yeme, içme gibi harcamalarını lüks yapmak ister ve aynı harcamaları çevresi için de yapar, ayrıca aşık olduğunda para konusunda hiç tutumlu değildir. Parayı sadece güzelliklere en kolay ulaşacağı yol olarak görür, maddi konularda çevresine çokça yardım eder ancak utandığı için geri isteyemez bu da iyi niyetinin kullanılmasına neden olur. 

Akrep Burcu: (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep uzun vadeli yatırımlarda sezgilerinin gücüyle son derece başarılı işler çıkaran bir burçtur. Kendine belirli bir hedef koyar ve hayattan şans beklemez ayrıca hedefine ulaşıncaya kadar her türlü zorlukla baş edebilir. Sırf moda diye ya da gösteriş olsun diye bir şey satın almaz ya da bir iş yapmaz. Ödediği paranın sonuna kadar karşılığını almak ister ve hakkını verir. Kaliteli şeyler için çok para harcar ancak gerektiği için alır. Parasını çoğaltmak için birden çok yatırım aracı kullanır ve temkinli hareket eder.