MasterChef yarışmacısı Tunahan Ak Çılgına Döndü Yanınıza Bırakmam Diyerek Resti Çekti

TV8 ekranında yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmacısı Tunahan Ak kendisi hakkında gündeme getirilen bir paylaşımla ilgili sert konuştu! Adeta meydan okudu

MasterChef yarışmacısı Tunahan Ak Çılgına Döndü Yanınıza Bırakmam Diyerek Resti Çekti
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 17:36

Yeni sezona başlayan Masterchef verilen yemek tariflerinden çok yarışmacı ve juri üyeleriyle gündeme geliyor. Yeni sezonda en iddialı yarışmacılardan biri olan Tunahan Ak son günlerde sosyal medyanın ve bazı haber sitelerinin hedefinde..

Bir çok haber sitesinin hedef tahtasına koymuş olduğu Tunahan Ak sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak hakkındaki iddiaların tamamen yalan ve iftira olduğunu öne sürdü.

Haberciniz adlı internet sitesi de Tunahan Ak'ın açıklamalarını haberleştirerek yarışmacının isyanını sayfalarına taşıdı

Tunahan Ak hakkında çıkan iddiaların yalan olduğunu belirtirken sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü. Peş peşe mesajlar paylaşan Tunahan Ak çoğu medya kuruluşunun görmezden geldiği gerçekleri anlattı:

Tunahan Ak'ın Twitter üzerinden yazdıkları şu şekildeydi

Siz sanırım insan değilsiniz


"Siz sanırım insan değilsiniz. Birincisi benim hakkımda yalan haber yapmanız umrumda değil asıl sorun o yalan haberlerin toplumsal konularla ilgili olması. Kardeşim sen gel bana de ki bu tabak ne adam gibi yemek pişir de bana.

*****
 
Kimsenin kıyafetine karışacak makamda bir insan değilim

*****


Sen benim ağzımdan ne tecavüzcüleri savunabilirsin ne ettiğim lafları otizm’e çekebilirsin. Ben bu hakkı sana vermiyorum. İkincisi kaç yaşında olduğun cinsiyetin dilin dinin ırkın umrumda değil. Ben crop giyen erkeğim kimsenin kıyafetine karışacak makamda mevkide bi insan değilim.

Kardeşim ben çok nadir susarım pat pat cevaplarım her şeyi


Senin ben yazmışım gibi gösterdiğin twet de bugün ... için dayanamayıp intihar eden Eda Nur’un ahı var. Özgecan’ın ahı var. Geçen hafta öldürülen Azra'nın hakkı var. Kardeşim ben çok nadir susarım pat pat pat cevaplarım her şeyi.

***********
 
Haysiyet sorununuz ve onur probleminiz var


Ama bir gün durdum düşündüm ya dedim Tunahan ne oluyor ne yaptın niye böyle bi suçlama var. Sonra karar verdim sorun bende değil. Ben söyleyim sizin o tecavüzcüler kadar merhamet eksikliğiniz, haysiyet sorununuz ve onur probleminiz var.

Bunu sizin yanınıza bırakmam

********

422.jpg


Kusura bakmayın bana istediğinizi söyleyebilirsiniz ama ben 20 yaşındayım ve yıllardır sokaklarda evlerde bangır bangır cinsiyet eşitliği, kadın hakları diye ömrümü çürüttüysem bunu sizin yanınıza bırakmam. Ben eminim ki bu tweti atan kişi bir kız çocuğu ne yazıktır ki bu insan büyüyecek ve bu sistemde bir kadın olarak hak hukuk bulamayacak. Bunun asıl sebebi de kendisidir. Teşekkürler bu olay burda bitmez."

TUNAHAN AK KİMDİR?

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Masterchef 2021'in en genç yarışmacılarından biri olan Tunahan Ak henüz 19 yaşındadır.

Oldukça iddialı tavırlarıyla dikkat çeken ve Yarışmaya İstanbul'dan katılan Tunahan, aşçılık lisesinden mezun olmuştur.

Öte yandan Bolu'da 4 sene yatılı okuyan Tunahan, 1,5 yıl boyunca Kadıköy'de çikolata imalathanesinde çalışmıştır. Yarışmanın en iddialı isimlerinden olan Tunahan Ak aynı zamanda sosyal medyanın da gündeminden pek düşmemektedir..

Kaynak: Haberciniz - Ulusal post

İlgili Haberler