Nurgül Yeşilçay yaşadığı dramı anlattı! Kendime gelemedim, çaresizliği hissettim

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraşlı merkezli depremler Türkiye'yi yasa boğarken Nurgül Yeşilçay yaşadıklarını anlattı

Nurgül Yeşilçay yaşadığı dramı anlattı! Kendime gelemedim, çaresizliği hissettim
Yayınlanma Tarihi : 05 Mart 2023 17:22

Nurgül Yeşilçay, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuştu. Yeşilçay, "Deprem haberini ilk duyduğunda ne hissettin?" sorusu hakkında şöyle konuştu:

nurgul-yesilcayin-taksim-patlamasi-ile-sozleri-tepki-cekti-1668549594-4572.jpg

"Sabah uyandım, sete gitmek için hazırlanacaktım. Twitter’da deprem haberlerini gördüm. İlk başta büyüklüğünü tam anlayamadım. Sete gittim, o gün sette ne çektiğimi, nasıl çektiğimi zaten anlamadım, bilemedim. Depremin büyüklüğünü anladığım anda içim çok yandı. O andan itibaren de daha kendime gelemedim.

diger-resim-24e984b1-7bfb-43fc-beb4-952b031eacd6.jpg

Öyle kalakaldım. Çaresizliği hissettim... Bir yandan ağlıyorum, bir yandan dua ediyorum. Çok ağır bir duyguymuş. Sonrasında herkes, tüm ülke depremden etkilenenleri sarıp sarmalamaya çalıştık. Sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın içi yandı. Herkes ne yapabilirim diye yardıma koştu. Empati kurdu, bir canı kurtarmak için çabaladı. Kediler, köpekler bile can kurtarma derdine düştü. İşte o anlarda yalnız olmadığımı anladım, umutlandım."