• BIST 99.677
  • Altın 220,593
  • Dolar 5,3318
  • Euro 6,0564
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

Mahmut Oyman: Çocuklarınızın geleceği, Geleceğim Okulları'nda

Mahmut Oyman: Çocuklarınızın geleceği, Geleceğim Okulları'nda
Geleceğim Okulları (GEK) Genel Müdürü Mahmut Oyman 2016-2017 Eğitim, Öğretim yılını değerlendirdi.

60 yıllık saygın bir geçmişi olan Yeşilyurt Spor Kulübü (YSK) kampüsünün içersinde, bağımsız bir alanda bulunan Geleceğim Okulları (GEK), 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim yılında Anaokulu, İlkokul ve öğrencilerine hizmet verecektir. Ayrıca 2017 - 2018 Eğitim, Öğretim yılında ise Geleceğim Okulları'nda, Ortaokul öğrencilerine de hizmet verecektir.

Geleceğim Okulları (GEK) Genel Müdürü Oyman;  Geleceğim Okulları kırk yıllık birikimi ve deneyimlerini hayata geçirme kararıyla  sizlerleyiz. Okulumuz adını gelecek insan modelini nasıl kazanılır ve planlarınızı ilke edinerek almıştır. Geleceğim Okulları; Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olarak hizmet  verecektir" dedi.

Oyman; Amacımız, Düşünen, mutlu,  doğa  ve  çevre  bilinci  oluşmuş, paylaşımcı, başkalarının haklarına saygılı, gelişen ve değişen dünyaya uyum  sağlayabilen  ve  hayat  boyu öğrenen bireyler yetiştirmektir. Araştırmaya ve problem çözmeye dayalı aktif katılım ortamları oluşturarak çocukların kendi öğrenme sorumluluğunu üstlenebilmesi ve öğrenme yaşantılarıyla ilgili yeni yapılandırmalara gidebilmesini  sağlamak. Çocuklarımızın,  beden,   zihin, duygu gelişimi ile temel alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak. Özgüveni yüksek, yapıcı ve yaratıcı, kendisine, ailesine ve topluma yararlı bireyler yetiştirmek. Çocuklarımızın Türkçe'yi doğru ve güzel konuşmalarını, ikinci bir dil ile tanışmalarını etkin bir şekilde sağlamaktır. Dolayısıyla ilkokula ve yeni hayata hazırlıklı olarak adım atmalarına yardımcı  olmaktır" dedi.

Geleceğim Okulları'nda, Anaokulu öğrencilerine verilecek olan Eğitim'den bahseden Genel Müdür Mahmut Oyman: Merak  eden,  araştıran,  sorgulayan  öğrenci  yetiştirmek temel amacımızdır. Başarının aile ile kurulacak sağlıklı iletişimle olacağına inanarak bizler de aileden biri  oluyoruz. Her öğrencinin farklı öğrenme yeteneklerine sahip olduğunu biliyoruz, çocuklarımızı birey olarak görüp özel ilgilenmek gerekliliğine inanıyoruz. Sosyal aktivitelerimizde; öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını sağlıyor,paylaşmanın tadını çıkarıyoruz. Farklı aktivitelerle  yeteneklerimizi  keşfediyoruz."

"ÖĞRETİCİ VE EĞLENCELİ, ÖĞRENME ORTAMLARI OLUŞTURUYORUZ"

Mahmut Oyman; Eğitim sürecimizde, öngörüsü güçlü bireyler yetiştirirken, serbest zaman etkinliklerinde kendi oluşturdukları oyunlarla hayal güçlerini geliştiriyoruz. Sanat etkinliklerinde küçük kas gelişimleri desteklenirken, Fen-matematik ve teknoloji etkinlikleri ile bilimsel çalışmalar yaparak araştıran bireyler hedefliyoruz. Tüm sınıflarımızda akıllı televizyon teknolojisini kullanarak daha öğretici ve eğlenceli öğrenme ortamları oluşturuyoruz"dedi.
 

"Geleceğin ilkokul öğrencileri artık İngilizce ve Almanca öğreniyor"

Geleceğim Okulları'nda İlkokul öğrencilerine verilen eğitimin kalitesini dile getiren Mahmut Oyman; Etkili yabancı dil eğitimi, yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi  2.  sınıftan  itibaren  Almanca’ya  ikinci  yabancı dil olarak başlıyoruz. İlk okuma yazma öğretimi, öğrencilerin  zihinsel,  duygusal  ve  sosyal becerilerindeönemli değişimlere neden olmaktır. Bu değişimler öğrencilerin hayat  boyu  kullanacağı  ;  anlama,  sıralama, sorgulama,ilişki kurma, tahmin etme gibi zihinsel becerilerini de geliştirmektedir. Bu nedenle okuma yazma becerilerinin daha sağlam temele oturması, etkili ve güzel kullanılması için dönem sonuna kadar öğrencilerin duyduğu ve çıkardığı seslerin bilincine varmalarını ve yazma sürecinde kelimeleri doğru yazmalarını hedefliyoruz."

"Bilingual Eğitim Sistemi"

İki öğretmenli etkili yabancı dil eğitimi İngilizce’yi bir ders olarak değil, yaşamın doğal akışı içinde bir dil olarak öğretiyoruz. "Bilingual Eğitim Modeli" dediğimiz bu sistem, yabancı dil eğitiminden farklıdır. Çünkü İngilizce’yi yabancı dil olarak değil, ebeveynlerinin konuştuğu ikinci dil gibi doğal yolla   öğretir ve çocuklarımız bunu hiç unutmazlar. Kısacası Geleceğim  Anaokulu  ve  İlkokulunda  İngilizce  bir ders değil bir iletişim aracıdır. Böylelikle öğrenciler İngilizce’yi eğlenceli ve hareketli oyunlarla farkında olmadan  öğrenirler.  Anasınıflarımızdan  itibaren temel eğitim seviyesinde başlanarak sporun öğrencilerimize dostluk, kazanma  becerisi,  liderlik gibi etkilerini yansıtması için tüm sınıf seviyelerinde, kendi yaş gruplarıyla birlikte sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alma imkanı sunuyoruz"

Geleceğim  Okullarında  yaratılan  kampüs  ortamları, sosyal aktiviteler,  öğrencilerin  okula bağlanmalarını ve severek  gelmelerini sağlamaktadır. Öğrenciler okullarının onlara hep iyisini sunmak istediğini, okulun kendileri için hiçbir ayrıntıyı atlamadığını, aldıkları eğitimin her anında hissederler. İşte Geleceğim Okulları'nın farkı da bu nokta da ortaya çıkmaktadır. Yönetim kadrosu, Eğitim öğretim kadrosu, öğrencileri, velileri ve sosyal olanakları biraraya geldiğinde ortaya çıkan kusursuz eğitimin adı ise "Geleceğim Okulları"dır.

"Eğitime yapılan yatırım, İnsana yapılan yatırımdır"

Geleceğim Okulları genel müdürü Mahmut hocanız olarak ; Hedefimiz tüm eğitim kadrosu ile hizmet kalitesinden ödün vermeyen hep başarıyı kendine yakıştıracak olan tüm öğrencilerimize ve velilerimize güzel gelecek ve yarınlar diliyorum. Unutmamak gerekir ki; Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır...

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim