Makarnayı Pişirirken Haşlamayın Senelerce yanlış pişirmişiz Doğrusu bu çünkü..

Makarnayı Pişirirken Haşlamayın Senelerce yanlış pişirmişiz Doğrusu bu çünkü..

Daha Lezzetli Makarna Pişirmek istermiydiniz? İşte Makarnayı çok daha lezzetli hale getirecek yöntem

Günümüzde hem ucuz hemde çok daha kolay pişirilmesi nedeniyle makarna çok fazla tercih edilen yiyecekler arasında yer alıyor.

Makarnayı çok daha sağlıklı pişirmek istermiydiniz? Hem çok daha lezzetli olacak hemde evde gereğinden fazla kap tencere kirletmemiş olacaksınız.

Tek bir araçgereçle makarnayı çok daha harika pişireceksiniz. Misafirlerinize ikram ettiğinizde ise mutlaka size tarifini soracaklar. Son zamanlarda makarnayı bu şekilde pişirmek gerçektende hızla yayılır oldu. Hala denemediyseniz inanın çok şey kaybediyorsunuz.

Bu içeriğin ardından hemen mutfağa koşup tarifi deneyebilirsiniz. Ardından yorumlarınızı bekliyor olacağız:

Dünyaca ünlü şefler makarna pişirme taktiklerini paylaştılar. Bildiğimiz yöntem kaynar suyun içerisine makarnaları boşaltıp yaklaşık 8 dakika bekleterek ardından süzüp makarnamızı sosumuzla birlikte kavurup tüketmek.

Oysa en faydalı yöntem sos malzememizi kavurduktan sonra makarnaları içerisine ekleyip bir süre karıştırıp ardından sıcak su ekleyip pişmeye bırakmak.

Bu yöntem makarnanın bütün besin değerlerini hazırlamış olduğumuz bu nefis yemeğin içerisinde tutarken makarnayı haşlayıp ve suyunu dökmek bütün besin değerlerini yok ediyor.

Kolay Makarna Tarifi - Haşlanmadan

yarım paket makarna
yarım çay bardağı sıvıyağ
yarım yemek kaşığı tereyağı
2 adet yeşil biber
2 adet orta boy domates
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı nane
tuz
5 su bardağı su Dilerseniz 4 ekleyebilirsiniz Ç
ünkü makarna modeli ve markasına göre içine çektiği su miktarı değişebilmektedir. Burada asıl dikkat edilmesi gereken makarnanın üzerini bir parmak geçecek kadar su olmasıdır.

İlk olarak malzemelerimizi kavurup ardında makarnayı eklemelisiniz. Sonrasında ise kaynar su ekleyip makarnanızı pişmeye bırakın. Ve ardından  tencere içerisindeki su bitmesine yakın ocağın altını kapatıp tencerenizi üzerinden alın ve bir kaç dakika sonra servis edin.