Makyaj Sonrası En büyük Dert! Bulaşan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Makyaj Yaparken Olmazsa olmazdır oje.. Oje lekesi eşyaya, koltuğa ve buna benzer her yere bulaşabiliyor. Peki, bulaşan oje lekesi nasıl çıkarılır?

Makyaj Sonrası En büyük Dert! Bulaşan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Yayınlanma Tarihi : 03 Mart 2021 09:00

Tamamen etkisinin yok edilmesi, renginin çıkması için özel yöntemler var. Üstelik nereye bulaştığı de ojenin çıkarılması için son derece önemlidir. Bulaşan oje lekesi nasıl çıkarılır sorusunun yanıtına göre hareket ederek siz de bulaşmış olan bölgelerden hemen çıkmasını sağlayabilirsiniz. Oje sürerken ya da sonradan kurumayan ojenizin bulaştığı her yer için temizleme işleminin gerçekleşmesi sağlanıyor.

Kıyafete Bulaşan Oje Nasıl Çıkar?

Kıyafete oje bulaşması durumunda nasıl çıkacak? Kıyafetler, ojeleri en çok bulaştığı yerler olarak gözümüze çarpar. Peki, nasıl çıkıyor? En iyi oje çıkarcısı asetondur. Aseton ile bir kumaştan ojeyi çıkarmanız için yapmanız gereken beyaz olmak koşulu ile bir bez kullanarak ojeyi çıkartmaktır. Bunun için direkt olarak beyaz bez parçasına asetonu dökün. Sonrasında ise oje bulaşan kumaşın üstüne koyarak temizleme işleminin gerçekleşmesini sağlayın.

Koltuğa Bulaşan Oje Nasıl Çıkarılır?

Koltuğa bulaşan oje nasıl çıkarılır? Koltuk da oje bulaşmanın en yoğun olduğu eşyalar arasında. Bulaşması durumunda yapmanız gereken sirke kullanmak. Oje lekesini çıkarmak için sirke yardımı ile bölgeyi ıslatın. Ardından pamuk yardımı ile ojenin silinmesini sağlayın. Bez yardımı ile temizleme de ise beze bir miktar aseton dökerek ardından direkt olarak temizlemeyi yapın. Bu aşamada koltuğa herhangi bir rengin geçmesine neden olmamak için mutlaka beyaz renginde bir bez kullanmanız yeterlidir.

Asetonsuz Oje Lekesini Çıkarmak

Oje lekesinin çıkması için eğer aseton yoksa ne yapacaksınız? Bunun için yapmanız gereken alternatif bir ürün bulmaktır. Yapmanız gereken direkt olarak kolonya kullanmak. Bir kabın ya da kasenin içinde kolonya dökün. Ardından kolonyaya bir pamuk ya da direkt olarak bir beze döküp ojenizi bu şekilde silebilirsiniz. Sizin için direkt olarak çözüm sağlanmış olacak. Aynı zamanda bulaşan kıyafetleriniz için de bu işlemi hemen uygulayabilirsiniz. Asetonsuz oje lekesini çıkarmak için yapmanız gerekenlere göre hareket ederek, hemen lekelerin çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Oje lekesinin hemen temizlenmesi mümkündür.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.