Makyaj uzmanlarından 2021 yılının en trend makyaj sırlarını paylaşıyoruz..

Makyaj uzmanlarından 2021 yılının en trend makyaj sırlarını paylaşıyoruz..

Her yeni yılda tercih edilen makyaj stilleri de değişiklik gösteriyor. 2020- 2021 yılı sonbahar- kış döneminde trend olan makyaj stillerini sizin için uzmanlarından öğrendik.

Her yeni yılda kıyafet ve saç kadar tercih edilen makyaj stilleri de değişiklik göstermektedir. Sonbahar kış ile ilkbahar yaz olarak ayrılan ve mevsimsel olarak farklı yapılan makyajlarda 2021 yılı için belirlenen trendler de belli oldu.

Koronavirüs yüzünden evde bunalan insanların yasaklar kaldırılıp normalleşme yaşamına dönülmeye başladıktan sonrasında saç ve makyaj ile ilgili planladıkları birbirinden farklı senaryolara şahit olmuşsunuzdur. Hatta belki bu planlardan biri de yapan sizsiniz. 2020- 2021 yılı sonbahar kış dönemini kapsayan makyaj trenleri belli oldu. Bu trendi sizler için işin uzmanı olan makyaj artistlerinden öğrendik.

2020- 2021 Yılı Sonbahar Kış Makyaj Trendi

her yıl değişiklik gösteren makyaj trendlerinde son yıllarda değişmeyen tek şey kalın görünümlü kaşlar yoğun ve uzun kirpikler ve dudaklarda belli belirsiz nude tonlar vardı. 2021 yılı bize hadi biraz cesaret diyor.

makyaj trendlerinde bu yıl nude ruj tonları yerini canlı ve kırmızı rujlara bırakıyor. Makyaj artistleri ile 2021 yılında değişen ve dönüşen makyaj stillerini konuştuk

Makyajda Değişim

  • Eyeliner: Son yıllarda özellikle gözlerini ön plana çıkarmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği eyelinerlar bu yılda trendini korumaya devam ediyor ancak bir farkla. 2021 yılında trend "cat eye" yani kedi gözü. Bu göz tipini yaratmak için de sıklıkla eyelinerlerden faydalanılıyor. Gözünüzün bitim çizgisinden yukarı doğru çekilerek hem kedi gözü formu oluşturuluyor.
  • Far: Geçtiğimiz yıllarda daha çok toprak tonlarda kullanılan farlar yerini daha cesur ve canlılığı temsil eden renklere bırakıyor. 2021 yılında "rorange" olarak adlandırılan kırmızı ve turuncu tonlarda göz makyajlarını sıklıkla göreceğiz. Sadece kırmızı ve turuncu değil elbette bir diğer tercih edilen ton da bakır ve altın rengi olacak. 2021 yılı bize ihtişamlı olun diyor.
  • Rimel: Geçtiğimiz yıllarda varla yok arası yapılan makyajlar yerini daha cesur bir forma bırakmaya hazırlanıyor. Bu yıl gözlerde yoğun maskara ön plana çıkıyor.
  • Ruj: Dudaklarda da cesur olmalısın diyen 2021 yılı bize bu yıl gotik mor tonlar ya da cesaret timsalı kırmızı renklere ağırlık verilmesi gerektiğini söylüyor.