Makyaj yaparak doğal görünüm elde etmek için pratik makyaj tüyoları

Makyaj yaparak doğal görünüm elde etmek için pratik makyaj tüyoları

Doğal görünümlü makyaj yapmak isteyenler için detaylı makyaj rehberi. Yaptığınız makyajda doğal görünüm hedefleseniz bile makyaj yaptığınız çok anlaşılıyorsa o zaman bu noktalara dikkat edin..

Son zamanlarda trendlerde olan ve artık yavaş yavaş değişmeye başlayan makyaj tarzı doğal görünüm için bu noktalara dikkat edin.

Cilt alt tonunuzu öğrenin

Doğal makyajın ilk dikkat edilecek noktası cilt alt tonunu belirlemektir. Çünkü cildinizi kaplayacağınız fondöteninizi doğru alt tondan seçmezseniz suratınız maske gibi duracaktır. Bunun için de bileklerinizi gün ışığına tutarak damar renklerinizi kontrol edin. Eğer damarlarınız yeşilse sıcak alt tonlu bir teniniz var demektir. Eğer lacivert ya da mor tonda damarlar görüyorsanız soğuk alt tonlusunuzdur. Ancak ikisinden de görüyorsanız o zaman alt tonunuz nötrdür. Nötr alt tona sahip olanların fondöten bulması biraz daha zor olabilir  bu nedenle iki fondöteni de deneyip bulmak gerekiyor. 

Bileklerinizi kullanın

Fondötenin doğal durması için de mutlaka bileklerde denenmesi gerekiyor. Bilek ile boyun kısmının ten rengi genel olarak aynıdır. Bu nedenle yüzünüze süreceğiniz renk tonunun da boynunuzla arasında bir farklı olmamalı.

Göz altı kapatıcısı ile yüzünüzdeki sivilce izi gibi kızarıklıkları gizlemeye çalışmayın. Bu şekilde yüzünüzde çok fazla "makyaj yapmış" havası olacaktır. Ufak izleri saklamak yerine vurgulamayı önlemek için de göz altı kapatıcısı yerine özel üretim kapatıcıları kullanmak gerekiyor.

Parmaklarınızı kullanın

Doğal görünümlü makyajın sırlarından biri de parmaklardır. Sünger ya da fırçalar yüzde ister istemez iz bırakıyor. Bu izleri önlemek adına cildinize uygulayacağınız fondöten ya da kapatıcıyı parmak uçlarınızla cildinize nazikçe yedirin. Aradaki farkı ilk bakışta fark edeceksiniz. 

Ruj seçimine dikkat

Doğal makyajda ruj seçimi de önem taşıyor. Köşelerini taşırma ihtimaliniz olan, yüzünüzde ben buradayım diyen rujlar doğal makyajın düşmanıdır. Yine de kullanılabilirler ancak bu doğal görünüm amacından çıkacağı için, gölge tonda ve aynaya da bakmadan sürebileceğiniz rujlardan kullanın.