Makyaj Yapma Süresini On Dakikaya Düşürecek İpuçları

Makyaj Yapma Süresini On Dakikaya Düşürecek İpuçları

Makyaj yapma hızını iki katına çıkaracak, hem pratik hem de etkili ipuçları yazımızda. Hızlıca işin içinden çıkabileceğiniz makyaj tüyoları sayesinde önemli günlerde evden en etkili makyajınızı yaparak çıkabileceksiniz!

Makyaj yapmak uzun sürebiliyor. Ancak bu tüyolar ve ipuçları ile makyaj sürenizi on dakikaya indirebilirsiniz!

Makyaj yapmak için çok vaktiniz yoksa hızlıca vereceğiniz uğraş sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Bu nedenle ilk adımda muhakkak makyajı yapmadan önce hızlıca cildinizi nemlendirmektir. Cildinizi nemlendirdikten sonra kremi yüzünüz emene kadar üzerinizi giyinin. Sonrasında makyaj  bazı ve fondöteni uygulayabilirsiniz.

BB krem her zaman daha iyi bir seçenek

Ancak fazla yağlı yapısı ve başka işlemlere olan ihtiyacı arttıran fondöten yerine BB ya da CC krem kullanmak çok daha hızlı bir sonuç verecektir. Üzerine kontur ya da benzeri bir işlem yapmaya gerek kalmayan BB kremler cilt tonunu eşitleyerek doğal bir görünüm sağlar. Bu da gün içerisinde makyajın yüzünüzde daha iyi kalmasını sağlar. İlla kontur yapmak istiyorsanız bir bronzer edinip sürebilirsiniz. Çok daha doğal duracak ve hızlıca işinizi görecektir.

İşlevsel göz kalemi

Diğer bir dikkat edilecek olan unsur ise göz kalemi seçimi. Dakikalar içerisinde buğulu göz makyajı yapmanızı sağlayacak fırçalı bir göz kalemi ile birlikte sabahlarınız kurtulabilir. Ayna karşısında uzun süreler geçirmeden pratik bir şekilde kullanabileceğiniz süngerli göz kaleminden vazgeçemeyeceksiniz.

Ruj tercihi doğal renkten yana olmalı

Ruj belki de en kolay sürülen ancak en fazla problem çıkarak adımdır. Ruju bu nedenle fazla iddialı ya da denemediğiniz renklerden seçmemelisiniz. Hızlı makyajın en büyük düşmanı olan koyu renk rujlardan kaçınmak gerek. Aksi halde ya ruju silip tüm ağız kenarına bulaştırıp kendinize iş çıkarırsınız ya da gün boyu huzursuz bir makyajla gezmek zorunda kalabilirsiniz. Doğal renklere sahip rujlar bu nedenle muhakkak elinizin altında bulunsun. Ancak kendinize yakıştırdığınız bir kırmızı ruj tonu varsa bunu da kullanıp hızlıca çekici bir makyajı tamamlamış olursunuz.

İlgili Haberler