• BIST 97.955
  • Altın 218,397
  • Dolar 5,3310
  • Euro 6,0607
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 12 °C

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır:
Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünü kutlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çanakkale Zaferi, Dünyaya verilen büyük bir derstir"...

Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünü kutlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çanakkale Zaferi, Dünyaya verilen büyük bir derstir" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünü kutladı. "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nü kutlayarak, şehitlere rahmet dileyen Başkan Çakır, "Çanakkale Zaferi gerek üstünlük ve gerekse de insanlık dersi açısından dünyada eşi ve benzeri olmayan bir destandır. Ecdadımız Çanakkale Savaşı'nda, türlü sıkıntılar içerisin çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı destan yazarken, aynı zamanda insanlığı unutmadan, onurunu kaybetmeden dünyaya insanlık dersi vermiştir. Vurulan düşman askerinin yarasının bir Türk askeri tarafından sarılması, Türk siperleri önünde vurulmuş bir düşman askerinin, Türk askeri tarafından kucaklanıp, düşman siperine götürülmesi gibi birçok yaşanmış örneği olan Çanakkale Savaşı, aynı zamanda onur, haysiyet ve insanlık dersidir. 102 yıl önce atalarımızın savaşta bile gösterdiği insanlık dersini, bugün sözde Avrupa ülkeleri demokratik haklara bile riayet etmeyerek, hunharca özgürlük ve demokratik haklara saldırmakta, yasakçı zihniyetle milletimiz ve ülkemiz üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır. İstiklal marşımızın 4. kıt'asındaki "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" dizesinin doğruluğu, günümüzde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Artık bütün dünya şunu iyi algılamalıdır ki, bu millet asla ve asla zulme ve esarete müsaade etmez. 1915 yılında tüm dünyaya karşı bunu Çanakkale'de gösteren ecdadımız, 2016 yılında da FETÖ ve işbirlikçilerine bütün haşmetiyle bir kez daha göstermiştir. Son günlerde dost ve düşmanımızı bir kere daha net bir şekilde gördük. Dostlarını her daim baş tacı yapan bu millet, düşmanını da hezimete uğratmaya muktedirdir. Her zaman olduğu gibi gün, birlik ve beraberlik günüdür. Gün kardeşlik ve hoşgörü günüdür. Türkiye aleyhtarı iç ve dış mihraklara karşı yine bir Osmanlı tokadı atma günüdür. Milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı olan "Çanakkale Zaferi'ni kutluyor, başta Çanakkale ve 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum" diye konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim