Marmara'da Gidilmesi Gereken Yerler

Türkiye'nin en gelişmiş bölgeleri içerisinde yer alan Marmara Bölgesi her zaman popülerliğini korumaktadır.

Marmara'da Gidilmesi Gereken Yerler
Yayınlanma Tarihi : 26 Temmuz 2021 03:02

Bölgede gezilmesi gereken yerler olduğu gibi, mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken yerler de bulunmaktadır. Marmara'da gidilmesi gereken yerler ise, sadece büyük şehirlerde değildir. Marmara Bölgesi'nin ufak şehirleri içerisinde oldukça güzel tarihi yerler bulunmaktadır. Geçmişi eskiye dayanan ve günümüze kadar restorasyon çalışması yapılmış halde gelen bazı yerler, günümüzde sıkça gezilmektedir. İster tatil amaçlı, isterseniz de bu yerleri turistik ve gezi amaçlı gezebilirsiniz. Bu yerlerden edineceğiniz bilgiler ise, sizleri hayrete düşürmeye yetecektir. Başta İstanbul ve Bursa olmak üzere Marmara Bölgesi'nin daha farklı şehirlerinde gidilmesi ve görülmesi gereken yerler bulunmaktadır.

Marmara'da Gidilmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Geniş bir alana sahip olan Marmara Bölgesi, kış turizmine açık olan ve özellikle kış aylarında sıkça ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır. Bu yerlerin başında gelen şehir ise, Bursa Uludağ'dır. Aynı zamanda Bursa'nın tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Bursa şehri gidilmesi gereken ve gezilerek farklı tecrübeler kazanılacak şehirler arasında yer almaktadır. Diğer yerler ise şunlardır.

  • Balıkesir'de bulunan Manyas Kuş Gölü, mutlaka gidilmesi gereken ve doğa harikası olan Marmara Bölgesinde'dir. İklim olarak sıcak olan bu yer, yıl boyunca çok sayıda turisti ağırlamaktadır.
  • Marmara'da gidilmesi gereken yerler arasında bulunan diğer bir şehir ise, Çanakkale'dir. Bu yerde bulunan Kaz Dağları ise, mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır.
  • Balıkesir'in Cunda Adası ise, Marmara Bölgesin'de görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.
  • Antik kent görmeye meraklı olan kişilerin ise gitmeleri ve görmeleri gereken yer ise, Çanakkale ilçesinde bulunan Truva Antik Kenti'dir.
  • Sakarya'nın Sapanca Gölü ise, mutlaka ziyaret etmeniz gereken Marmara Bölgesin'de bulunan güzel bir yerdir.
  • Tatilcilerin mutlaka gitmesi ve görmesi gereken diğer bir yer ise, Yalova'nın Termal kaplıcalarıdır. Birçok hastalığa şifa olan bu kaplıcalar, özellikle romatizma hastalarının sıklıkla ziyaret ettiği yerleri başında gelmektedir.

Ulubat Gölü ise Bursa'nın görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır. Marmara Bölgesi'nin en büyük şehri olan İstanbul ise, tarihi eserleri ile ön plana çıkmaktadır. Marmara'da gidilmesi gereken yerler arasında yer alan Prens Adası ise, çok fazla bilinmese de mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ayrıca İstanbul'un Büyükada, Kınalıada ve Büyükada gibi farklı adaları bulunmaktır ve buralara mutlaka gidilmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.