Mars Uranüs Kavuşumu ve Etkileri

Gökyüzünde Mars ve Uranüs gezegenleri koç burcunda seyirlerine devam ediyor. Mars an itibariyle 25°33' Koç burcunda hareket ederken, Uranüs ise 29°02' Koç burcunda seyrine devam ediyor.

Mars; koç burcunun yöneticisidir. Bağımsızlık dürtüsü ile hareket ederken; keşfetmek, fethetmek, sürekli bir şeyleri başlatmak Mars'ın bu burçtaki özelliklerinden sadece bir kaçıdır. Mars koç burcunda; aceleci, kavgacı ve rekabetçidir. Aceleci tavırları yüzünden çoğunlukla aksilikler veya kazalar, özellikle yanıklara, haşlanma sonucu oluşan yanıklara, kesiklere ve silah kazaları, trafik kazaları sonucu oluşan yaralanmalara neden olur.

Uranüs'e baktığımızda ise Koç burcunun özgürlüğü ile Uranüs burcunun bağımsızlık tutkusu birleştiğinde; gökyüzünde aşırı bağımsızlık isteği olacaktır. Burada aşırı bağımsızlık isteği kişisel bencilik sınırlarını aşabilir.

Bu kavuşumun etkileri 12-13-14-15 Şubat 2019 artarak sertleşecektir. Bu kavuşumun etkisiyle özgürlük için savaşçı bir enerji açığa çıkacaktır. Hareket tarzı ani ve çok hızlı olacağından, ani kazalara dikkat etmelisiniz. Ani kavgalar da bu açıyla beraber sıklıkla görülebilir temkinli olunuz.

Bu süreçte sağlığınıza ve ilişkilerinize karşı daha çok özen gösterin. Aceleci davranışlardan kaçının. 14 Şubat Sevgililer Günün de böyle bir açının gökyüzünde olması nedeniyle; özgürlük isteğinizi aşırıya kaçırmanız bencilliğe sebebiyet vereceğinden ikili ilişkiler de özellikle partnerinizle aranızda problemlere sebebiyet verir. Bencillikten kaçınınız.

Venüs'ün Oğlak burcunda olduğunu da düşünürsek; bu konumdaki Venüs kişinin kendi değerinden kuşkulanmasına, kendini sevgisiz ve sevgide yetersiz hissetmesine neden olacaktır.

Bu günlerde daha dikkatli olmakta yarar var.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar