Maskelerle İlgili Şaşırtan Açıklama Maskeliyken Virüse Yakalanırsanız Tek etkis aslında sadece..

Maskelerle İlgili şaşırtan Açıklama. Basın bir anda tek tek yayınlayınca sosyal medyanın gündemine oturdu. Şaşırtan araştırma ABD'den geldi..

Maskelerle İlgili Şaşırtan Açıklama Maskeliyken Virüse Yakalanırsanız Tek etkis aslında sadece..
Yayınlanma Tarihi : 08 Mart 2021 10:00

Koronavirüs salgını tüm hızıyla sürerken korunma amaçlı bazı tedbirler alınıyor. Ve herkese maske takılması öneriliyor

Ekranlarda görüyorsunuz bir çok devlet yetkilisi bile açıklamalarını yaparken maskelerıni çıkarmıyor. Maske takımı bir çok ülke ve şehirde zorunlu hale getirildi

Dünya eşi benzeri görülmemiş bir salgınla boğuşurken yaşanan bu durum maskelerin önemini bir kez daha gündeme getiriyor.

Ancak ABD'den gelen bir açıklama kafa karıştırdı.

Maskelerle ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler dikkat çekiyor:  Araştırmalar, maskelerin tüm damlacıkları filtreleyemeyebileceğini ve virüsün gizlice sızmasının mümkün olduğunu, ancak maske takmayan birine göre daha düşük bir dozda olduğunu gösteriyor.

Bu azalan maruziyet ise kişinin ne kadar hastalandığını etkileyebilir, çünkü bağışıklık sistemi az sayıda viral partikülü çoğalmadan önce yok edebilir.

Bu yorumdan çıkarılacak sonuç şudur. Doğru maskeyi kullanmak. Maske hijyenine dikkat etmek ve daha güvenli modelleri tercih etmek

Kimilerimiz evde kendimizin yaptığı maskeleri kullanıyor. Oysa bu son derece tehlikeli bir durum. Sağlık uzmanları tarafından önerilen maskeleri takmaya özen gösterelim.

Yapılan araştırmalar ortaya çıkarmıştır ki: Koronavirüse maskeliyken yakalananlar hastalığı daha hafif atlatıyor