• BIST 85.184
  • Altın 247,976
  • Dolar 6,0586
  • Euro 6,7583
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 29 °C

Maski’den Borlu’daki İddialara Yalanlama Geldi

Maski’den Borlu’daki İddialara Yalanlama Geldi
MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı'nın Borlu Mahallesi ile ilgili basında yer alan haber üzerine bir açıklama yaptı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı'nın Borlu Mahallesi ile ilgili basında yer alan haber üzerine bir açıklama yaptı. Bir yerel gazetede yayımlanan haberin gerçeği yansıtmadığını belirten MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, kurumu karalama amacıyla yapılan asılsız haberle kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğinin altını çizdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Köprübaşı ilçesine bağlı Borlu Mahallesine 4 kilometre uzaklıktaki Esentepe Sokak hakkında yerel basında yer bulan haberle ilgili kamuoyunu aydınlattı. Haberin asılsız olduğu yönünde açıklama yapan MASKİ yetkilileri, kurumun adını lekeleme amacıyla yapılan bu gibi haberlere itibar edilmemesi konusunda da uyarıda bulundu.

Yeni sondajla iki yerleşim yeri birden beslenecek

MASKİ Genel Müdürlüğü, bölgede açacağı yeni sondaj kuyusuyla, yaz aylarında yapılan bağ bahçe sulamaları gibi bilinçsiz tüketim nedeniyle yaşanan olası su sıkıntısının da önüne geçecek. İhale sürecinde olan sondaj programının uygulamaya koyulmasıyla birlikte, Karacaibrahim Mahallesine de yeterli içme suyu temin edilmiş olacak.

Esentepe Sokak sakinlerinden eski muhtar Necati Kaya, "Yaşadığımız yerin ihtiyaçlarını Büyükşehir Belediyemize bildirdik. Sağolsunlar, ilgilendiler. Proje çalışmaları başlatılmış. Daha önce kanalizasyonumuzun bir kısmı yapılmıştı. Yazın suyumuz yetersiz geliyor. Kuraklık veya tütüncülük yapanlardan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. O da yeni sondajla çözülecek inşallah. Söyledikleri gibi salgın hastalık da yok köyümüzde. Her yerde sıcak mevsimlerde olan sivilce benzeri cilt rahatsızlıkları var sadece.Basın bazı şeyleri abartıp çarpıtmış olabilir" diye konuştu.

"Büyükşehir belediyemiz hizmetler getiriyor"

Sokak sakinlerinden Ramazan Dilbaz ise, "Su ihtiyacımızı kaynak sularından karşılıyoruz. Kışın pek problem olmuyor, ama yazın su yetersiz geliyor. Normalde burada 5 hane var, o da toplamda 20-25 kişi kadar ediyor. Ama yazın tütüncülükten dolayı sayı da, kullanım da artıyor. Sağ olsun Büyükşehir Belediyemiz hizmetleri getiriyor. Kanalizasyon ihtiyacımız vardı; ilettik, ilgilendiler. Şimdi yetersiz su sıkıntımızı da giderecekler. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun" dedi.

"Karalama amacıyla yapılan haberlere itibar etmeyiniz"

Konuyla ilgili açıklama yapan MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, "Köprübaşı ilçemizin Borlu Mahallesi'ne bağlı Esentepe Sokak'la ilgili haber maalesef çarpıtılmıştır. Burada yer alan 5 hanemizdeki vatandaşlarımız da sularını, ilimizin birçok bölgesinde olduğu gibi cazibeli su dediğimiz kaynak suyundan karşılamaktadırlar. Sadece yaz aylarında artan tüketim ve amaç dışı kullanım nedeniyle zaman zaman yetersizlik yaşanmakta olup, bu sıkıntıyı da gidermek için yöremizi zaten sondaj programımıza almıştık. Şuan ihale aşamasında. Bu tarz haberlerle, olaylar çarpıtılarak kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir. Vatandaşlarımız bu gibi asılsız haberlere itibar etmesinler. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın altyapı konusunda mağduriyet yaşamasının önüne geçmek için 17 ilçemizde aktif olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Maski’den Borlu’daki İddialara Yalanlama Geldi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim