• BIST 104.862
  • Altın 230,359
  • Dolar 5,4769
  • Euro 6,2208
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 20 °C

Maski’den Sarıgöl Ve Kula’da Yenileme Çalışmaları

Maski’den Sarıgöl Ve Kula’da Yenileme Çalışmaları
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesinde eskiyen kanalizasyon hattını değiştirirken,...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesinde eskiyen kanalizasyon hattını değiştirirken, Kula'da da fosseptik inşaatının çalışmalarına hızla devam ediyor.

MASKİ, Manisalı vatandaşların yaşadıkları altyapı sorunlarını ortadan kaldırmaya devam ediyor. İl genelinde yaşanan sıkıntıları bir bir gideren MASKİ, Sarıgöl ilçe merkezinde yer alan Mimar Sinan Mahallesi Günbatı ve Çetin Sokak'ta ikamet eden vatandaşlara daha sağlam ve sorunsuz bir kanalizasyon şebekesi kazandırmak için çalışmalarına başladı. MASKİ ekiplerinin çalışmalarının noktalanmasıyla, mahallenin eski kanalizasyon hattı yenilenerek, daha sağlıklı bir yapıya kavuşturuldu. Ekipler ayrıca, sokakların şebeke bulunmayan kısımlarında da sıfırdan hat döşeme işi gerçekleştirdi. Mevcut altyapının tamamen değişmesiyle birlikte, eski şebekeye ait deforme olmuş boruların sebep olduğu arızalardan kurtulan mahalle sakinleri, çalışmalar için MASKİ Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ettiler.

Dereköy Mahallesine fosseptik

Mahallelerin daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için çalışmalarını sürdüren MASKİ ekipleri, Kula'nın Dereköy Mahallesinde de inşa edeceği fosseptik imalatlarına başladı. Mahalleye 2 adet 250 kişilik fosseptik kuyusu inşa edecek olan MASKİ, evsel nitelikli atıksuları mahalleden uzaklaştıracak. Mahallede 11 buçuk kilometre içme suyu, 4 kilometre de kanalizasyon hattı döşeyen ekipler yapılan altyapı yatırımıyla Dereköy Mahallesi uzun yıllar kullanacağı sağlıklı altyapıya kavuşturdu.

Atıksular en yakın tesise taşınıp arıtılacak

Dereköy Mahallesi'ne inşa edilen fosseptik kuyusu imalatlarını Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da mahalle sakinleriyle bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi. MASKİ Genel Müdürlüğü'nün Dereköy Mahallesi'nde altyapı yenileme işini tamamladığını belirten Başkan Tosun, ilçede ihtiyaç duyulan mahallelere fosseptik kuyuları da inşa edilerek çevre kirliliğinin ortadan kaldırılacağını söyledi. Başkan Tosun ayrıca fosseptik imalatları sayesinde kuyularda biriken atıksuların vidanjörlerle taşınıp atıksu arıtma tesisinde arıtılacağını ifade etti. Başkan Tosun, sözlerini Kula'nın mahallelerini kalkındıran projelere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun'a teşekkür ederek bitirdi.

Maski’den Sarıgöl Ve Kula’da Yenileme Çalışmaları

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim