MasterChef’in eski yarışmacısı Güzide'den şaşırtan paylaşım geldi!

MasterChef’in eski yarışmacısı Güzide'den şaşırtan paylaşım geldi!

Eskiden sosyal medya üzerinden yaptığı hakaret ve küfür içerikli paylaşımları sebebiyle MasterChef Türkiye'de yarışmasından diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, göz yaşlarını tutamadığı anlar yaşamıştı.

MasterChef’in eski yarışmacılarından olan Güzide Mertcan, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duygularını ifade etti.

MasterChef Türkiye’nin eski yarışmacılarından olan Güzide Mertcan, dün akşam MasterChef yarışmasından yaptığı paylaşımlardan dolayı diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz'in dakikalarca gözyaşı döktüğü o anlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla konuşuluyor. Diğer yandan Uğur Yılmaz Deniz'in yarışmadan diskalifiye edilmesi de sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Eski yarışmacı Güzide Mertcan, yıllar öncesinden yaptığı Twitter paylaşımlardan dolayı MasterChef Türkiye’den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz hakkındaki yorumlarını takipçileriyle paylaştı.

Uğur Yılmaz Deniz’in diskalifiye edildiği için birçok kişinin tepki verdiği o gözyaşı döktüğü anlarla ilgili duygularını sosyal medya hesabında paylaşan Güzide Mertcan, "Bu gecenin hakkında kendim bir şeyler söylemeye mecbur hissediyorum. Öncellikle bu arkadaş sosyal medyada ettiği küfürlerden dolayı yarışamıyorsa sosyal medyaları önceden denetlenmeli çok zor bir şey değil en fazla kaç yarışmacı var ki" ifadelerini kullandı.

"Ona göre yarışmacı için seçimler yapılmalıdır. Tamam bu zamana kadar bu şekilde bir durum yaşanmadı diskalifiye kararı verildi. Televizyon karşısında bu sahnelerin gösterilmesinin sebebi ne?"

Güzide Mertcan, sözlerine "O durumu izleyen herkes 'ya yazık gençken yapmış bunun cezası bu olmamalıydı' gibi dedi mi? Dedi... Çocuğun o anki haline üzüldük mü evet üzüldük. Bakıyorum görülmemiş bir hızla saniyeler içinde takipçisi artıyor. 

Ee o zaman şu an yaşanan ne? Yaptığı bir hatadan ötürü bir genci ağlatmak, sonrasında hatayı yapan o gençten kahraman çıkartmak. Hayatımda bundan daha ilginç dakikalar yaşamadım" şeklinde devam etti.

Bu olayın ardından sadece Güzide Mertcan değil, birçok sosyal medya kullanıcısı da olaya tepki gösterdi. Programı bir daha izlemeyeceklerine dair paylaşımlar ve Acun Medya’nın halktan özür dilemesine dair istemelerde bulundular. Bu olaylardan sonra MasterChef yarışmasının reyting sonuçlarında düşüş yaşandığı görüldü.

İlgili Haberler