Masumlar Apartmanı'nı Kaleme Alan Psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Büyük İtiraf! Aile Aslında...

Masumlar Apartmanı'nı Kaleme Alan Psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Büyük İtiraf! Aile Aslında...

TRT1'in reyting rekorları kıran dizisi Masumlar Apartmanı, hikayesini psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleme aldığı gerçek bir yaşam öyküsünden alıyor. Psikolog Budayıcıoğlu ise öyle bir itirafta bulundu ki...

TRT1'de yayınlanan Masumlar Apartmanı, TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda ve Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız gibi dizilerin asıl yazarı olan Gülseren Budayıcıoğlu, Posta gazetesi yazarı Alev Gürsoy Cimin'e verdiği söyleşisinde Masumlar Apartmanı ile alakalı bir soruya verdiği cevapla gündeme bomba gibi düştü.

"Masumlar Apartmanı ailesi aslında çok daha abartılı"

Budayıcıoğlu, Cimin'e verdiği söyleşisinde kendisine yöneltilen "Gerçekten böyle bir aile var mı yoksa abartı mı?" sorusuna verdiği cevapla herkesi şaşırttı. Budayıcıoğlu abartmanın aksine normalde ailenin çok daha abartılı olduğunu ancak bunu televizyonun kaldıramayacağı için hafifleştirdiklerini dile getirdi. 

Hasta gizliliğini ifşa ediyor iddialarına yanıt verdi

Kendisine bir süredir yöneltilen "hasta gizliliğini ifşa ediyor" eleştirilerine de cevap veren Budayıcıoğlu, hastanın hayatının gizliliğini koruyan yasalar bile olduğunu ve bunun mümkün olmadığını söyledi. Danışanlarının yaşadıkları şehirleri, isimlerini, ailelerini ve mesleklerini tamamen değiştirerek kitabına yansıtan psikolog, sadece işin özünü aldığını belirtti. Hatta Budayıcıoğlu, anlattığı kişilerin kitaplarını okuduklarında kendilerini tanımakta bile güçlük çekeceklerini açıkladı. Bir yandan da ekrana aktarılan hikayelerin iyice değiştiğini belirten Budayıcıoğlu, bazı hastalarından da "neden bizi yazmıyorsun?" mesajları aldığını belirtti.

"Gerçekleri bilmeden onlarla mücadele edemeyiz"

Kendisine hastalarının dışında insanların kendi hikayelerin de yazıp yolladıklarını, bunun da aslında insanların kendisine güvendiğinin göstergesi olduğunu belirten Budayıcıoğlu, bazı saplantılı ya da hastalıklı kişilerin hayatlarının ekrana gelmesinin toplumu olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceği sorusuna da yanıt verdi. Psikolog Budayıcıoğlu, ensest, baba tecavüzü, tecavüz veya satılan çocukların çok fazla olduğunu ve bu gerçeklerin bilinmesi halinde bunlarla mücadele edilebileceğini dile getirdi. Bilmeden mücadele olmaz diyen Budayıcıoğlu, dizi yaparken bir amaca hizmet etmek istediğini açıkladı. Budayıcıoğlu, dizilerin de bir psikoloji semineri olmadığını, psikolojiyi halka ulaştırmak için bir araç olduğunu savundu.

En Yeniler