Maydanoz sapını sakın çöpe atmayın onuda yerseniz o sorunu önler ve..

Maydanoz sapını sakın çöpe atmayın onuda yerseniz o sorunu önler ve..

Bazı Yiyeceklerin en az kendisi kadar sapları da faydalı çıktı. Bugüne dek yaptığınız yanlışa bir an önce son verin.

Yiyeceklerimizi genelde yemeden önce mutfakta bir hazırlama sürecimiz olur. Bazı sebzeleri mutlaka kabuğunu soyarak tüketiriz.

Bazı sebzeleri ise saplarından ayırarak kullanırız. Hatta patlıcan saplarını çöpe atarız. Maydanoz saplarını ise ayıklar salatalarımıza öyle ekleriz maydanozu.

Oysa sapı faydalı olan bir çok besin var. Sizlerle paylaşacağımız bu bilgileri öğrenince artık bu yiyeceklerin saplarını çöpe atmayacak ve onları kullanacaksınız. Bilmeden attığımız bir çok şey aslında doğal bir şifa çıkabiliyor. Bilgileri sizlerde paylaşarak arkadaşlarınızın yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

İşte sapları atılmaması gereken sebzeler

Maydanoz sapı: Maydanoz sapı idrar yolu enfeksiyonlarına, görme bozukluklarına ve diğer hastalıklara iyi gelir. C vitamini deposu olan maydanoz sapı kanser riskini önlemekle birlikte bağışıklığı güçlendirir.

Kiraz sapı: Ödem atma özelliği ile bilinen kiraz sapı, cildi temizler, sakinleştirir, susuzluğu giderir ve böbrek sağlığına iyi gelir. Kiraz sapının faydası için çayını yaparak tüketebilirsiniz.

Patlıcan sapı: Çok sevilen patlıcanın sapı da şifa kaynağı. Patlıcanın sapı hemoroit hastalığına ve sindirim sistemine iyi geliyor. Demir bakımından da zengin olan patlıcan sapının suyu cilde de yarar sağlıyor.

Kereviz sapı: Kilo verme ile adı anılan kereviz sapı suyu cilt sağlığı ve güzelliği için tam bir şifa deposu. İltihapları azaltır ve sindirim sistemine iyi gelir.

Görüldüğü gibi çöpe attığımız bir çok sebze ve meyvenin sapları bile faydalı çıktı. Siz siz olun bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Ve bu bilgileri dostlarınıza önerin

Yeniçağ *Ulusalpost