Maydanoz saplarıyla o sorunu yok edebilirsiniz çöpe atmayın böyle kaynatıp içince hemen geçiyor...

Maydanoz saplarıyla o sorunu yok edebilirsiniz çöpe atmayın böyle kaynatıp içince hemen geçiyor...

Maydanoz yeşillikler içerisinde en çok tercih edilen sebzelerdendir. Ancak maydanozun şaşırtıcı bir etkisi çıktı. Kendisinin değil sapının bakın ne gibi bir etkisi var..

Maydanoz salatalara tat ve renk veren harika bir yiyecek. Kısır yaparken veya yumurta salatası yaparken haşlanmıştan :) Mutlaka maydanoz kullanırız

Patates haşlama salatasına ekleriz.

Sizi bilmem ama ben menemene bile ekliyorum. Maydanoz başlı başına da yenilebilen bir yiyecek. Öyle ki birden çok yararı var bu harika yeşilliğin en bilinenlerini sıralamak gerekirse.

Maydanozun faydaları:

İçeriğinden yüksek miktarda demir ve c vitamini bulunan maydanoz kansızlık problemiyle savaşır. Kansızlığa engel olan maydanoz magnezyum zengini kalsiyum deposu bir yiyecektir.. 

Maydanozla ağız kokusunu geçirebilirsiniz bir tutam yemeniz yeterlidir..

Peki Maydanoz Sapı neden faydalıdır?

Yapılan araştırmalara göre maydanoz sapı kemik sağlığını güçlendirmektedir. Özellikle tırnakları güçlendiren maydanoz sapı suyu böbrekleri temizleyerek idrar yolu enfeksiyonlarını da önlemektedir.

Maydanoz sapı göz sağlığı içinde oldukça faydalıdır.

Peki Maydanoz Sapı nasıl kullanılır?

Maydanoz saplarını kaynatıp ardından süzün. İçine limon sıkın ve bu şekilde için. Aynı zamanda maydanoz saplarını ince ince doğrayıp yoğurtla karıştırıp içerisine limon sıkıpta yiyebilirsiniz. Bu yöntemle sindirim sisteminizi düzene sokarsınız. Maydanoz saplarını kaynatmayıp veya yoğurtla karıştırmayıp çiğ olarak ta tüketebilirsiniz