Medya dünyası hareketlendi! Ekrem İmamoğlu medya işine el atıyor TV kanalı pazarlığı başladı

Medya dünyası hareketlendi! Ekrem İmamoğlu medya işine el atıyor TV kanalı pazarlığı başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu medya işine mi el atıyor? Kulisleri sallayan bomba iddia..

Ekrem İmamoğlu'nun daha önce OLAY TV aracılığıyla medyaya gireceği iddia edilmişti ancak bu iddia doğru çıkmamıştı. Şimdi yine Ekrem İmamoğlu adı gündeme geldi. En yakın arkadaşı TV kanalı satın almak için girişimlere başlayınca kulislerde İmamoğlu doğrudan olmasa bile dolaylı olarak medya işine giriyor iddiaları gündeme geldi.

Bomba Kulis bilgisi şimdiden ortalığı sallamaya yetti bile. Konuyla ilgili gelişmelerde gelmeye başladı. İddia doğru mu bilinmez ama ortalığı salladığı gerçek..

KRT TV için medya kulislerinde bomba bir haber dolaşmakta. Gazeteciler.com'un özel haberine göre KRT TV'ye, Ekrem İmamoğlu'nun arkadaşı Hüseyin Köksal'ın talip olduğu belirtiliyor. 


Son zamanlarda adı sıkça duyulan işadamı Hüseyin Köksal, hayal kırıklığı ile biten Olay TV macerasının ardından yeni bir kanal için görüşmeler yapmaya başladı bile. Konuyla ilgili olarak Gazeteciler.com'un haberine göre Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu bu arayışta aracı olmuş durumda.. 

HANGİ KANALLARLA GÖRÜŞTÜ?

Yine ilgili sitenin iddiasına göre Hüseyin Köksal 2 kanalla talipli olarak bizzat görüştü. Bu kanallardan biri Flash TV diğeri ise KRT'ydi. Flash TV devir için 5 milyon dolar isteyince rota bu kez KRT'ye döndü.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun KRT'nin bu ekibe verilmesi için bizzat devreye girdiği söylenmekte. 

Karadeniz TV ismiyle yayın hayatına başlayan KRT bir süre önce ismini ve yayın politikasını tamamen değiştirmişti.

Maddi sıkıntıya girdiği dönemde ise eskiden Kanaltürk'ün patronu olan şimdilerde CHP milletvekili olarak siyaset yapan Tuncay Özkan tarafından finanse edilen KRT, Halk TV'den kaçanların da durağı oldu.

Son olarak İsmail Saymaz ve Gürkan Hacır gibi isimler Halk TV'den kovulduktan sonra KRT ekranlarında Şimdiki Zaman siyaset programını sunmaya başlamışlardı.

Gazeteciler.com'un iddiası gerçek olacak mı olmayacak mı bilinmez ama medya kulislerini uzun bir süre daha sallayacağı kesin.

Ekrem İmamoğlu bu işin neresinde  bilinmez ama Cumhurbaşkanı adaylığı öncesi kendi medyasını kuracak dedikoduları Ankara kulislerinde dört bir yanda konuşulmaya başlandı bile..