Mehmet Cengiz'in oğluna beraat kararı

Mehmet Cengiz'in oğluna beraat kararı

İstanbul Üsküdar'da bir kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazası nedeniyle 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in oğlu Ahmet Cengiz, beraat etti.

Ölümlü trafik kazasında 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in oğlu Ahmet Cengiz (32) beraat etti.

Hazırlanan iddianamede, 1 Temmuz 2015’te Üsküdar Kısıklı’da meydana gelen kazada motokurye Ayhan Mutlu’nun dikkatsizlik sonucu yolcu indirip bindiren minibüse çarptığı belirtildi.

Cengiz’in de onu çok yakından takip ettiği ve hızını da ayarlamadığı için devrilen motosikletten düşen Musa Akan ve Ayhan Mutlu’ya çarptığının belirtildiği iddianamede, kusurlu olduğu ifade edilen Cengiz için 2 - 15 yıl, Mutlu için de 2 - 6 yıl hapis cezası istendi. ( Yurt Gazetesi )

Savcılık, Ahmet Cengiz’i cipi ile motokuryeyi fazla yakından ve hızlı gitmekle suçlasa da, mahkeme ölümlü kazada kusuru olmadığı gerekçesiyle ünlü işadamının oğlu için beraat verdi. Mahkeme heyeti, sanık Cengiz’in kazada kusuru bulunmadığından beraatine karar verdi.

En Yeniler