• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 18 °C

Mehmet Erdem, Nazilli’de Esnafa Başkanlık Sitemini Anlattı

Mehmet Erdem, Nazilli’de Esnafa Başkanlık Sitemini Anlattı
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Nazilli'de ziyaret ettiği esnafa yeni anayasa değişikliği teklifi ve başkanlık sitemini anlattı.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Nazilli'de ziyaret ettiği esnafa yeni anayasa değişikliği teklifi ve başkanlık sitemini anlattı.

Nazilli'de gün boyu çok sayıda ziyaret gerçekleştiren AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'e AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Ramazan Satılmış, Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet, Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Özder ile birlikte yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Sabah kahvaltısını Nazilli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Kırlıoğlu İncir İşletmesinde yapan grup daha sonra çeşitli işyerlerini ziyaret ederek yönetici ve çalışanlara yeni anayasa sistemini anlattılar. Milletvekili Mehmet Erdem, MHP ile olan diyaloglarını da anlatarak "Biz MHP ile bir araya geldik. Keşke CHP'de gelseydi. Varsa bir çözümü olan söylesin, birlik beraberlik içinde çözelim. Bu "Evet'çiler bir tarafta "Hayır'cılar bir tarafta olmaz. Tek bir düşünce, tek bir yumruk olmalıyız. Siz "18 yaşındaki çocuğu milletvekili yapıp 2 yıl görev yaptıktan sonra ömür boyu maaş alacak" derseniz yalan söylersiniz. Bunun böyle olmadığını herkes biliyor. Şu an 25 yaşında seçilme hakkı var. Bakın meclise, 25 yaşında vekil mi var? Hepsi 25 yaşında mı? Bu 18 yaş seçilme hakkı sembolik bir şey. Bu genç yaşta vatanına milletine sahip çıkması demektir. 18-20-25 yaşında neyse milletvekili olup görevi bittikten sonra ömür boyu maaş alacak diye birşey yok. Normal vatandaş nasılsa oda aynı şekilde. İşte bunları yanlış bilenleri bilgilendirip doğruyu söyleyerek aydınlatabiliriz" dedi.

Yeni anayasa siyasi partilerin yararına olacak

Erdem, "AK Parti yüzde 34 ile iktidara geldi. Yüzde 10 baraj var. MHP yüzde 10, CHP yüzde 10, diğer siyasi partileri de toplarsak yüzde 10, toplamda da yüzde 30 oldu. Geri kalan yüzde 30 oy nerede? Bunun cevabını versinler. İşte bu demokrasinin kırılmasıdır. Artık bu yok, sıfır baraj var. Halkın oyu direkt meclise yansıyacak. Aday olan partiler mecliste yerini alacak. Türkiye'deki çözüm önerisi, başkanlıkla yönetilen, yarı başkanlıkla yönetilen ülkelere, yerlere bakılıp MHP ile birlikte çözüm için ortaya koyduğumuz bir öneridir" diye konuştu.

Mehmet Erdem, Nazilli’de Esnafa Başkanlık Sitemini Anlattı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim