• BIST 102.494
  • Altın 226,505
  • Dolar 5,3255
  • Euro 6,0377
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 12 °C

Memur-sen Kütahya’da ’Evet’ İçin Buluştu

Memur-sen Kütahya’da ’Evet’ İçin Buluştu
Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "15 Temmuz'un nöbetçisi, 16 Nisan'ın evetçisiyiz" isimli program, Kütahya Hazer Dinar-i Kültür Merkezinde...

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "15 Temmuz'un nöbetçisi, 16 Nisan'ın evetçisiyiz" isimli program, Kütahya Hazer Dinar-i Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavnucu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamil Uçanı, sendika şube başkanları ve üyeler katıldı.

Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Memur-Sen üyelerinin bu davanın birer hizmetkarı olduğunu her zaman gösterdiğini belirterek, "Bir kitapçık atıldı. Başbakan ağlayarak kitap atıldı. Yokluk aldı başını gidiyor. Ülke perişan hele geldi. Hani demokrasiydi. Hani bu milletin seçtiği insanların iktidarıydı. Hani yasama yürütme yargı birbirinden ayı olacaktı? O Mecliste yürütmeyi engellediniz. Tabii ki bu böyle gitmez. Bu milleti örgütleyip milletin düşüncelerini dile getirecek bir örgütlenmeden de bizi mahrum ettiler. 28 Şubatta apoletler talimat vermediler mi? Türkiye'yi vesayet altına alan bu kesimlere başkaldıran varsa Memur-Sen'dir" diye konuştu.

"Hedef 1 milyon 111 bin 111 üye"

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi de, hedef olarak 1 milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmak istediklerini ve toplu sözleşme mamasına böyle oturmak istediklerini dile getirdi.

Memur-Sen'in bu ülkenin en örgütlü kurumu olduğunu ve tüm çalışanların kamu görevi ifa ettiğini belirten Selvi, "Böylesine güçlü örgütlü yapının bu ülkenin gelişmesine önemli katkıları olacaktır. Gelecek nesillerin yetişmesi için eğitimin gelişimi ve bunu için reformlar yapılabilmesi için katkımızın olması gerekiyor. Memleketimizin geleceği için hizmet edeceğiz. Tüm yaşanan süreçlerle ilgili olarak milletin ihtiyacına tercüman olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Etkinlikte AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavnucu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'ta birer konuşma yaparak, Memur-Sen üyelerine destekleri sebebiyle teşekkür ettiler.

Memur-sen Kütahya’da ’Evet’ İçin Buluştu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim