Memur ve Emekliye ödenecek 2021 Zammında flaş gelişme herkes merak ediyordu son detay geldi

Memur ve Emekliye ödenecek 2021 Zammında flaş gelişme herkes merak ediyordu son detay geldi

Asgari ücretteki artışın ardından herkes emekli ve memur maaşlarına yapılacak zammı merak ediyordu. Yeni bir gelişme geldi. İşte Sıcak gelişmenin ayrıntıları

Asgari ücrete yapılan yüksek zam oranı emekli ve memurları heyecanlandırdı. Emeklilere ve memurlara ne kadar zam yapılacak merak konusu olurken Ocak ayına girilmesi nedeniyle herkes zammın ne kadar olacağını merak etmeye başladı.

Bilindiği gibi Temmuz ve Ocak ayında zam yapılmaktadır.

Temmuz ayı zamları enflasyon oranında yapılmıştı. Enflasyonun yüksek olması vatandaşlarda zammında yüksek olması beklentisine yol açtı.

Emekli dernekleri seyyanen zam talebinde bulunurken yetkililerin nasıl bir karar vereceği şimdiden merak konusu oldu.

Konuyla ilgili Cumhuriyet gazetesi Flaş bir haber yayınladı. Yayınlanan bu habere göre: TÜİK 2020 Yılının Aralık ayı enflasyonunu pazartesi günü saat 10.00 da ilan edecek.

Böylelikle emekli ve memurların maaşlarına yapılacak zam oranı netlik kazanmış olacak.

SSK ve Bağ*kur emeklileri Ocak ayında maaşlarını böylelikle zamlı alacak.. 

Gelen son bilgilere göre Tüketici Fiyat Endeksi, geçen yılın Kasım ayında yüzde 2,3 yükselme kaydetmiştir. 2020'nin Temmuz-Kasım döneminde enflasyon yüzde 7,02 olarak gerçekleşerek rakamlar bu şekilde kaydedilmiştir. Bu nedenle Memur ve Memur emeklilerine enflasyon farkı verilmesi durumu ortaya çıkmış bulunmaktadır.. 

Gelen son dakika bilgisine göre memur ve memur emeklilerinin Ocak maaşlarına yüzde 3 zam beklentisi var. Ayrıca enflasyonun yüzde 4'- aşan kısmı kadarda fark yansıtılması beklenmektedir.. 

Zamlı maaşların bu ay vatandaşlar tarafından alınması beklenmektedir..

İlgili Haberler