Meral Akşener partide kriz çıkınca devreye girdi ve vekillere kesin talimat verdi

Meral Akşener partide kriz çıkınca devreye girdi ve vekillere kesin talimat verdi

İyi Parti'deki Koray Aydın depremi sürüyor. Vekiller istifa için bastırıyor. Meral Akşener devreye girdi ve partiye zarar vermeyin uyarısında bulundu

İyi Parti'de yaşanan oy verilmeyecekler listesi krizi sürüyor. Yaşanan tartışmalar sonrasında Meral Akşener devreye girdi ve listeye tepkilerini ortaya koyan vekillerle görüştü.

Vekillerin büyük bölümü Koray Aydın istifa etmeli talebinde bulundu. Meral Akşener ise partiye zarar vermeyin uyarısında bulundu.

Cumhuriyet'de yer alan habere göre: Meral Akşener vekillerle yaptığı görüşmede amacımız partiye zarar vermek değil ancak bu listeden kim sorumluysa gereğinin yapılmasını istiyoruz yanıtını aldı.

Akşener bunun üzerine görüşmeden notlar aldı. Vekilleri uyardı daha fazla partide kriz var görüntüsü verilmemeli. Biz demokrasiye inanan bir partiyiz. Çoğunluk partide ne derse o olacak gereği yapılacak.

Ancak siz bu süreçte partiye zarar vermeyin sorunları birlikte aşacağız dediği belirtiliyor. 

Ayrıca Meral Akşener bu görüşmede Koray Aydın'a delegelerin ciddi oranda oy verdiğini ve divanda yer almasının nedeninin kendisi açısından delegelere söz vermek amaçlı olduğu belirtiliyor.

En Yeniler