MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

Merkür 7 Temmuz itibariyle 4°27' Aslan burcunda durağan pozisyona geçmiş bulunuyor. 9 Temmuz gece yarısı Retro hareketine başlamış olacak. Bu Merkür Retrosu 2 Ağustos 2019 tarihine kadar sürecek. 2 Ağustos 2019 tarihinde 23°58' Yengeç burcunda tekrar ileri hareketine başlayacak. 

Merkür Retrosu tamamlayamadığımız konuları tamamlamamız için bizlere şans vermektedir. Aslan burcunda Merkür Retrosu başlayıp Yengeç burcuna kadar Retro olması; Aslan burcunun bizlere vermiş olduğu özellikle iletişim alnında kibir, ego, ben merkezcilik gibi konuları bir kenara bırakıp daha yapıcı, ben yerine biz olabilmek gibi ve bunu iletişimde kullanmayı bize sunan bir fırsattır aslında. 

Merkür Retroya başladığında Mars kavuşumlu, Uranüs'den kare almış, Jüpiter ve Neptün ile arasındaki açıların çok sert olduğunu bilmek gerekir. Yanlış anlaşılmalar, kavgalar, zihin bulanıklığı, kafa karışıklığı gibi olaylar yaşayabilirsiniz. 

Merkür geri giderken; zihinsel faaliyet içe yönelir. Bağımsız, özgün, yaratıcı düşünme özgürlüğü sağlanır. Kendini ifade etmek zorlaşabilir. Sözcükler oluşamaz ya da konuştuklarınız yanlış anlaşılır. İletişim problemleri yaşarsınız. İletişim kurmak istediğiniz insanlarla; iletişim konularında gecikme yaşarsınız. Randevu almak istersiniz fakat randevular doludur. Randevularınıza geç kalabilirsiniz. Telefonunuz bozulabilir. 

Merkür'ün Retro olduğu günler; kişisel haritalarınız da Merkür Retro değilse dikkatli olmalısınız. Bilgisayarınızdaki önemli evraklarınızı yedeklemeyi unutmayınız. Yeni bir işe başlamayınız. Bir anlaşma imzalamayınız. Eğer imzalamak zorundaysanız birden fazla okuyunuz. 

Merkür Retrosuyla beraber iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Merkür Retrosunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız önemli bilgilerinizi yedekleyiniz. Merkür Retrosunda internette yavaşlama ve kesilmeler fazlalaşır. Bilgisayarlarınız çökebilir. Cep telefonlarınız bozulabilir. Merkür Retrosuyla beraber gelen iletişim sorunlarının neden olduğu kavgalardan uzak durunuz. İş yerinize ya da bir toplantıya katılacaksanız erken gitmeye çalışın. Yeni bir ilişkiye başlamayınız. Ayrıca Merkür Retrosunda sinir hastalıkları, kulak ve göz rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Merkür Retrosunun olduğu günler ıhlamur içmek rahatlık verecektir. 

TWİTTER: https://twitter.com/astrologemel

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

 

Önceki ve Sonraki Yazılar